Рома решава Заря – Футболен свят – Конферентна лига

Рома победи със свлачище Зоря от Луганск 4:0 в мача от петия кръг на груповата фаза на Конферентната лига. Головете на домакините отбелязаха Карлес Перес, Николо Заниоло и Тами Ейбрахам, който се разписа по два пъти.
връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Срещата започна в агресивно темпо, като в рамките на 7 минути двата отбора си размениха опасна възможност. Първо домакините пропуснаха страхотен шанс, след като Тами Ейбрахам овладя центрирането, но прати топката над напречната греда.

След това дойде и отговорът на Лоро Звек, чийто снаряд беше париран от чудотворната намеса на Руи Патрисио.

Въпреки това само след 15 минути игра Рома поведе. Стефан Ел-Шаарави изглеждаше страхотно и даде пас към Карлес Перес, който не сбърка и с удар отблизо прати топката във вратата на съперника – 1:0.

В 28-ата минута Николо Дзаниоло стреля от границата на наказателното поле, но Дмитро Мацупара спаси вратата му. Пет минути по-късно защитникът на гостите остана безсилен при нов удар на Заниоло, който удвои предимството на “вълците”.

Рома стартира второто полувреме с гол, след като Джаниело асистира на Тами Ейбрахам, който изби топката в празната врата за 3: 0. Имаше още две възможности за Рома, но Тами Ейбрахам изпрати топката встрани от мрежата.

Натискът на момчетата обаче Жозе Моуриньо даде резултат и 15 минути преди последния сигнал от рефера Абрахам отново покачи на 4:0.

В самия край на мача вълците имаха възможността да направят победата си още по-изразителна, но Елдор Шомуродов отправи много слаб удар, който не попречи на защитника на Зоря.

Така Рома запази втората позиция в предварителното класиране на група C, докато Божо/Глимт продължава да води след победата над ЦСКА

Рома – Заря КР 4:0
1:0 Карлес Перес 15′
2:0 Николо Дзаниоло 33′
3:0 Тами Ейбрахам 46′
4:0 Тами Ейбрахам 75′

НАЧАЛНИ СЪСТАВИ:

роми: 1. Патрисио, 23. Манчини, 6. Смолинг, 24. Кумбула, 2. Кардсдорп, 17. Верету, 77. Мхитарян, 92. Ел Шаарави, 11. Перес, 9. Абрахам, 22. Заниоло.

Треньор: Жозе Моуриньо

зора: 52. Мацупара, 6. Жуниньо, 32. Имерков, 15. Вернидуб, 45. Фаворов, 22. Кабав, 4. Цвек, 23. Булца, 90. Саядманеш, 9. Захеди, 28. Гръмове.