Рома победи Лестър, за да стигне до финала – Световната футболна – Конферентна лига

Рома победи Лестър с 1:0 в реванша от полуфиналите на Конферентната лига и стигна до финала на турнира в Тирана. Първият мач в Англия завърши 1-1. Единственият гол на Олимпико отбеляза Тами Ейбрахам в 10-ата минута.

Съперник на “вълците” в битката за трофея ще бъде холандският Фейенорд.

В 10-ата минута Тами Ейбрахам откри след ъглов удар и отбеляза за 1:0 с глава. Малко след това Шмайхел успява след удар на Пелегрини.

Второто полувреме започна с натиск на Лестър, но за Лисиците беше трудно да създадат нещо по-опасно пред домакините.

Едва в 79-ата минута Медисън реши да нанесе удар от далечна дистанция, но Руи Патрисио не се намеси. Малко след това ударът на Залевски беше блокиран.

До края на мача Лестър опита да окаже натиск, но едва в края силният удар на Медисън прелетя опасно встрани от целта.