Роджърс се завърна с резултат 2: 5 в решаващия сет и победи първата ракета на света Барти!

Шелби Роджърс беше последната надежда на американския женски тенис за добро представяне на US Open тази година, а самата спортистка не разочарова феновете си и спечели първата си победа в седем мача над първата ракета на света Ашли Барти. Местната представителка загуби с двоен шут в решаващата част, но по някакъв начин намери сили да остане в мача и накрая се поздрави за победата, която я изпрати в четвъртия кръг на US Open, където ще се изправи срещу талантливата тийнейджърка Ема. Радукану – 6: 2 1: 6 7: 6 (5).

Шампионката от Уимбълдън откри мача с удобен пас в своя полза, но оттогава тенисистката, която не е на място, контролира напълно събитията на корта, а фаворитът успя да спечели само един мач преди края на първото полувреме. Отговорът на австралийката беше повече от светкавичен, тъй като тя започна да тормози опонента си с разнообразния си ударен репертоар, който често оставяше Роджърс напълно неподготвен, а победителят на първо място затвори втория сет в поредица от пет поредни партии.

Третата част също се развива под диктовката на Барти, чиято динамика остава без отговор като 43-та в света, а много скоро двукратният победител в шлема взе резултата 5: 2. В хода на събитията обаче неочаквано настъпи обрат, който позволи на безстрашната американка да влезе в тай-брейка, където показа изненадващо високо ниво и заслужено направи една от най-големите сензации в турнира!