Рибарката Серена Уилямс в Ролан Гарос – TennisKafe

Ролан Гарос, четвъртфинал

Елена Рибакина – Серена Уилямс 6-3, 7-5

Елена Рибакина донесе голяма изненада в първия ден от 1/8-финалите на Ролан Гарос. Представителката на Казахстан отпадна от турнира Серена Уилямс след 6: 3, 7: 5 и по този начин отложи американските надежди за 24-ата титла от Големия шлем поне до Уимбълдън.

Така 21-годишната рускиня стигна до четвъртфиналите в Париж само с второто си участие в турнира. Успехът дойде съвсем заслужено след поредния много силен мач с Рибакина, която не се притесняваше за легендарната си съперница и, естествено, я победи в два сета.

С мощния си сервис тя вкара разумно леки точки, игра добре в мрежата и използва много ефективно шансовете си за пробив с пет от седем възможности в сравнение с трите пробива на 39-годишната си съперница.

Рибакина игра много солидно, като реализира 21 победители за час и 17 минути и допусна само 13 непровокирани грешки. В същото време Уилямс така и не намери ритъм в играта си, като направи 19 безспорни изстрела срещу 15 победни.

Мачът започна с три гейма с 0 сервирания, след което Рибакина реализира първия брейкбол в мача с резултат 3: 1, който успя да осигури. Уилямс се завърна в сета с 3-4 пробив, но веднага отново загуби сервиса. При резултата 5: 3 представителката на Казахстан успя да реализира четвъртата си точка и по този начин да се доближи до победата в мача.

Във втория сет Рибакина на два пъти поведе с дръпване, но позволи да се завърне веднага след голяма решителност в действията на Уилямс. Стигна се до 5-5 и ситуация, при която Серена много често побеждаваше съперничките си. Не в неделя – с няколко изключителни ретурта Рибакина опита от 0, след това сервира на 15, той постигна най-големия успех в кариерата си.

На четвъртфиналите тя ще се срещне с Анастасия Павлюченкова. Една от тях, Паола Бадоса и Тамара Зидансек, ще играят на финала на Ролан Гарос.

„Много съм щастлив. Беше невероятно. Разбира се, че бях нервен. В последния мач не сервирах толкова добре, колкото преди. Радвам се, че контролирах мислите си днес и спечелих. Аз съм доволен от начина, по който протича този турнир. Опитвам се да дам най-доброто от себе си и да се подготвя за следващия мач “, коментира късметлията.