Рей спря „лъвовете“ за победата над участника в Евро 2020.

България започна своята тестова поредица през юни срещу Словакия с равенство 1-1. Мачът се игра в Австрия и “лъвовете” записаха второ равенство с новия треньор Ясен Петров след 0-0 в световната квалификация срещу Северна Ирландия в края на март.

Резултатът е недвусмислено положителен, тъй като словаците са европейци, за разлика от нас, които не са подушили голям форум от 2004 г. насам.

Родният тим започна добре и още в самото начало Кирил Десподов можеше да даде авансово плащане на нашите „лъвове“, но късметът го подведе, тъй като след удар с глава топката удари горната греда. Той засече добро центриране на Васил Божиков по левия фланг.

Три минути по-късно България поведе след първия гол на Атанас Илиев за трикольорите. Основната заслуга за попадението получи Десподов, който взе топката, нахлу в наказателното поле и намери нападателя Пловдив Ботев, при това точен в едно докосване.

На 26-ата минута словаците изравниха резултата благодарение на Бенеш, който победи вратаря ни Наумов с уверен удар от 15-16 метра.

През второто полувреме Ясен Петров направи много промени и играта беше равностойна.

В 70-ата минута Доминик Янков, който зае мястото на Момчил Цветанов, можеше да изведе отбора ни напред, но техническото му хвърляне беше отразено акробативно от вратаря.

Той никога не пада гол до самия край.

Турнето е първото от мини турнето на „лъвовете“, които също имат посещения в Русия (5 юни) и френския световен шампион (8 юни).