Реал триумфира в първото “Ел Класико 2022” и отива да спори за Супербоул ᐉ Новини от Факти.бг – Спорт

Реал Мадрид спечели първото място в новото Ел Класико през 2022 г., въпреки че отне допълнително време, за да се справи с Барселона.

“Кралският клуб” изпревари резултата три пъти, но “каталунците” успяха да наваксат само два пъти, въпреки вдъхновената си игра в изолация.

Винисиус-младши отбеляза първия гол в мача, показвайки отличната си скорост, а преди почивката Люк де Йонг изравни с огромна част от късмета, защото Едер Милитао го удари на педя, а след това напречната греда помогна за преодоляването на Тибо Куртоа .

След почивката Карим Бензема се разписа във вратата, като прецизно удари ударна топка на Марк Андре тер Стеген.

Малко преди полувремето Ансу Фати излезе от резервната скамейка, за да изравни резултата на 2-2 в редовното време с неочакван удар с глава въпреки ниския си ръст.

В продълженията Федерико Валверде спечели мача за Белия балет, като завърши поредната отлична атака на своя отбор с необходимото хладнокръвие.

Реал Мадрид ще чака победителя от двойката Атлетико Мадрид-Атлетик Билбао във финала за Суперкупата, който ще се играе в четвъртък от 21:00 часа българско време.