Реал Сосиедад продължава да удивлява – ᐉ Новини на Факти.бг – Спорт

Реал Сосиедад записа удобна победа с 2:0 като гост над местния съперник Осасуна в 13-ия кръг на испанската Ла Лига. Головете на баските отбелязаха Микел Мерино в 72-ата минута и Аднан Янузай в 82-ата минута след дузпа.

През първото полувреме нямаше много интересни ситуации, а още по-интригуващи моменти се случиха през второто полувреме.

Първият точен удар в мача дойде в 67-ата минута, когато Рубен Гарсия пристъпи напред и опита да стреля, но топката се отби от защитника и срещна Дарко Брашанац, но ударът му беше париран от вратаря Алекс Ремиро.

В рамките на пет минути Реал Сосиедад успя да поведе с първия си точен удар в мача. След постепенна атака Порто даде пас към Микел Мерино, а ударът му от границата не остави шанс за вратаря Серджо Ерере – 0:1.

Сосиедад имаше право на дузпа точно десет минути по-късно, когато Аднан Янузай нахлу в наказателното поле и получи фаул. Белгиецът беше зад топката и в 82-ата минута отбеляза 2:0, което определи крайния резултат.

С тази победа Реал Сосиедад отново се изкачи на върха в класирането на Ла Лига с 28 точки и 1 повече от втория Реал Мадрид. Осасуна остава на 7-мо място с 19 точки.

В друг мач от Ла Лига, игран по същото време, Елче и Майорка завършиха наравно 2:2.