Реал (Мадрид) пристъпи настрани и се отдалечи от челото ВИДЕО

Реал Мадрид завърши с 1: 1 на гости от Елче в 16-ия кръг на испанското футболно първенство.

Уайт завърши победната си серия от шест мача и пропусна първи в третата минута на мача, когато Тони Кроос стреля с опасна глава.

Домакините показаха зъбите си на 10-то място, но вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртуа отклони невероятен удар на Емилиано Ригони от границата на наказателното поле.

Няколко минути по-късно Марсело показа, че може да стреля от разстояние, но мощният му удар удари напречната греда.

Winbet – печеленето е емоция! (18+)

Крепостта Елче рухна в 20-ата минута, когато Лука Модрич удари с глава и топката се отби от гредата след тежък удар на Асенсио с 1: 0.

Реал Мадрид получи дузпа за игра със защитник на Елче в 36-ата минута, малко след като ситуацията беше прегледана от VAR и наказанието бе отменено.

Няколко минути след подновяването на играта, Елче получи дузпа, за да задържи противника далеч от Даниел Карвахал, докато Фидел изравни резултата (1: 1) от дузпата.

Голът даде увереност на собствениците и десет минути след резултата те успяха да поведат, но ударът на Лукас Бойе уцели гредата.

В последната четвърт час „Реал“ все пак оказа натиск върху противника, но не стигна до головия удар. Вместо това той можеше да загуби в последните секунди, ако не великолепната намеса на Тибо Куртуа след свободния удар.

Белите изостават с две точки от лидера на Атлетико, но градският им съперник изостава с два мача и може да работи усилено, ако спечели.