Реал Мадрид потопи Барса в Персийския залив в зрелищното Ел Класико – Футболен свят – Испания

Реал Мадрид поведе три пъти, за да победи големия си враг Барселона в първия полуфинал на Суперкупата на Испания с 3-2. Мачът, игран в Рияд, столицата на Саудитска Арабия, се отличава с изключително шеметни атаки и отличен футбол, в който отборът под ръководството на Карло Анчелоти победи вдъхновения отбор на Хави Ернандес, който обаче не успя да стигне до финала. мач в Персийския залив. Жуниор откри резултата в 25-ата минута и три преди края на първото полувреме, Люк де Йонг изравни резултата в полза на Барса. В 72-ата минута Карим Бензема отново поведе в резултат на Реал Мадрид, но шест преди края на нормалното време Ансу Фати отново изравни резултата в Рияд. В осмата минута на продълженията Федерико Валверде отново изпревари Реал Мадрид в резултата, пращайки мадридския гранд във финалния мач.

Успехът означава, че Реал Мадрид ще се бори за трофея, а Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао ще играят утре (четвъртък).

Така тимът на Карло Анчелоти победи Барселона за втори път през този сезон, след като столичният тим преди това победи големия си съперник в Ла Лига с резултат 2:1 на Камп Ноу. Мачът в Рияд стана исторически, тъй като за първи път в историята на това дерби битката се проведе на чужда, а не на местна земя.

връзка1 “>

БТА

Очакваното бурно начало и от двата отбора се сбъдна, а в рамките на две минути Карим Бензема опита да атакува по диагонал с удар на Тер Стеген към вратата, но френската звезда на Реал Мадрид стреля неточно. Реал Мадрид показа по-амбициозна игра, а отборът под ръководството на Анчелоти се представи по-добре. В 11-ата минута на срещата Винисиус Жуниор „избяга“ от Араухо, а бразилецът стреля, но Тер Стеген го улови без проблем. В 18-ата минута ударът на Дани Алвеш бе блокиран от Лука Модрич, а след корнер Реал създаде бърза контраатака.

Винисиус Джуниър напредна отляво и се намеси, след което подаде към Асенсио. Испанецът овладя наказателното поле на Блаугранас и стреля с левия крак, но неточно. В 25-ата минута обаче контраатаките на Мадрид дадоха плод и Винисиус Жуниор отбеляза 15-ия гол за годината. Бензема взе топката от Серхио Бускетс, след което влезе в бърза атака и видя отляво Вини Жуниор, който вече вървеше напред. Бразилецът изпревари с лекота Роналд Араухо, а ударът на Винисиус беше неизбежен – 1:0 в полза на Реал Мадрид.

240 секунди след като допусна топката, Люк Де Йонг получи страхотна топка отляво на Усман Дембеле, но Куртоа засече с глава на холандеца. В 32-ата минута Люк де Йонг отново не успя да засече с глава Куртоа, като този път засече центриране на Алба отляво, но Куртоа отново се намеси.

През 1939 г. Асенсио решава да стреля от сериозна дистанция и в началото Тер Стеген реагира зле и не улавя, но след това германецът коригира неточността си. Три преди края на първото полувреме Де Йонг се откупи за недостатъците си и изравни резултата. Дани Алвес центрира в наказателното поле за Люк Де Йонг, който се завъртя наляво за Усман Дембеле. Френският атакуващ халф центрира остро по земя, а Едер Милитао искаше да го нокаутира, но го прати към Де Йонг, от чието тяло влетя във вратите на Куртоа – 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на Барселона, Усман Дембеле стреля към вратата на Куртоа, но неточно, а секунди по-късно играчът на резерва Педри опита късмета си с мощен удар отдалеч, но отново френският защитник на Лос не видя меренге.

В 50-ата минута Усман Дембеле стреля отляво по диагонал, а Люк Де Йонг наложи глава на пътя на топката, но не успя да я прати във вратата на мадридчани – извън границите. В 69-ата минута Карим Бензема овладя топката в наказателното поле на Лос Кулес и я задържа пред Араухо, който не можа да му устои. Последва удар на французин, но топката се отби от дясната странична греда, охранявана от Марк-Андре Тер Стеген.

В 72-ата минута Ферланд Менди лесно подаде отляво на атаката на Реал Мадрид Дани Алвеш и подаде топката към Бензема. Той стреля и Тер Стеген изпраща топката надясно с лявата си топка. Дани Карвахал обаче беше близо, а испанският защитник се върна за Бензема, който откри за Араухо и за втори път удари вратата на Барселона от няколко метра. Това беше и гол № 404 на Бензема срещу Лос Бланкос.

При следващата атака на каталунците остър пас в наказателното поле към Ансу Фати, но Начо Фернандес реагира добре и изби в корнер. От това не излезе нищо интересно за Барса. В 84-ата минута Барса изравни след удар с глава на Ансу Фати, младежът получи центриране между Каземиро и Едер Милитао и отбеляза с глава срещу Куртоа – 2:2.

Барселона стартира по-добре в продължението, но вместо да материализира превъзходството си, Реал Мадрид го удари в 98-ата минута. Гостите организираха фантастична контраатака в 98-ата минута, а Феде Валверде надигра Тер Стеген със силен десен крак и изведе Лос Меренхес напред за трети път при резултата от това Ел Класико.

Веднага след поредното попадение, което изведе “кайманообразните” напред, “Барселона” успя да изравни за трети път, но ударът на Усман Дембеле бе париран от Куртоа.

ИСТИНСКИ БАРСЕЛОНА – РЕАЛ МАДРИД 2:3

0:1 Винисиус Жуниор U25

1:1 Люк Де Йонг (42)

1:2 Карим Бензема (72)

2:2 Ансу Фати (84)

2:3 Феде Валверде (98)

Начални състави:

Барселона: Тер Стеген, Пике, Араухо, Серджио Бускетс, Усман Дембеле, Дани Алвес, Люк де Йонг, Феран Торес, Франки де Йонг, Гави

Треньор: Шави

Реал Мадрид: Тибо Куртоа – Дани Карвахал, Едер Милитао, Начо Ернандес, Тони Кроос, Карим Бензема, Лука Модрич, Марко Асенсио, Каземиро, Винисиус Джуниър, Ферланд Менди