“Реал” (Мадрид) победи “Барселона” в представянето с глава и ще играе за купата – Спорт

© Ройтерс

Реал Мадрид (Мадрид) стигна до финала за Суперкупата на Испания, след като победи големите си съперници Барселона в зрелищен двубой – 3:2. Срещата бе решена след продължения, които завършиха в редовното време 2:2.

Белите поведоха два пъти, преди каталунците да успеят да върнат резултата. Винисиус-младши откри резултата в 25-ата минута, но четири минути преди почивката Люк Де Йонг имаше голям късмет. Капитанът на Реал Мадрид Карим Бензема се разписа в 72-ата минута, но Ансу Фати се разписа в продълженията в 83-ата минута.

В него Барселона направи няколко пропуска, а Реал Мадрид се възползва в 98-ата минута, когато Федерико Валверде беше точен.

Въпреки поражението, Барселона остави добро впечатление с играта си. Каталунците показаха обичайните си слабости в защита, но в атака докараха доста неприятности на Реал.

Турнирът за Суперкупата на Испания се провежда в Саудитска Арабия, на стадион King Fahd в Рияд.

Вторият полуфинал ще се проведе в четвъртък, когато се срещнат Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао. Финалната среща ще се състои в неделя (16 януари).