Реал Мадрид наказва стерилния Интер с гол в крайна сметка – Световен футбол – Шампионска лига

Реал Мадрид отне три точки от Интер при победа с 1: 0 в първия кръг на груповата фаза на УЕФА Шампионска лига. Родриго вкара гол в 89 -ата минута след трансфера на друг играч, който излезе от пейката – Едуардо Камавинг. Нерадзури определено може да съжалява, че не е спечелил, като е пропуснал дузина позиции. Домакините се оказаха доста стерилни в атака и в много ситуации отчаяно се нуждаеха от великолепния Тибо Куртоа при вратата на Реал Мадрид.

Домакините започнаха по -активно, а в 4 -ата минута Лаутаро Мартинес се опита да изненада Куртоа, но слабо и право в ръцете на вратаря на Реал Мадрид. Пет минути по -късно Един Джеко беше перфектно изведен в наказателното поле и пусна топката покрай защитниците на гостите, които го отклониха с крак, а Милитао изби в корнер. Последвалото центриране отново постави защитата на “кралския клуб” под контрол, а Шкринджар нанесе опасен удар с глава, който обаче не намери очертанията на вратата.

Реал Мадрид отговори с далечен удар от Касемиро в 14-ата минута, но топката мина покрай лявата греда на Ханданович. Три минути по -късно ударът на Бензема бе блокиран от защитник в наказателното поле на Нерадзури. Домакините продължиха атаката си, а в 19 -ата минута Лаутаро Мартинес се намеси в Куртоа, който реагира добре и спаси. В 28 -ата минута Виниций изтича половината от полето отдясно и стреля Бензема през сенника. Предаването обаче се оказа твърде силно и нямаше удар.

източник bgnes

В 34 -ата минута Реал Мадрид успя да поведе след първия си ъглов удар в мача. Защитникът Едгар Милитао остана незабелязан и ударът му с глава дойде на сантиметри от лявата греда на Ханданович. През следващите 60 секунди домакините имаха два страхотни шанса за отбелязване, но те също бяха пропуснати от Лаутаро и Брозович. В 43 -ата минута “Интер” по чудо не намери резултат. Един Джако буквално удари топката и изстреля брутален изстрел, който само подпали ръкавиците на Куртоа. Минута по -късно Брозович нанесе силен удар, но ударът му беше блокиран.

Второто полувреме започна с опасност пред портите на Интер, което бе предотвратено от Шкринджар. Добрият аванс на Карвахал отдясно завърши с центриране и почти стигна до Винисиус, за да хване топката. Той беше предотвратен и от добрата намеса на Шкринджар, който се втурна и се самоуби. На 51 -ата минута индивидуалните действия на Бензема завършиха с удар, който бе блокиран.

Невероятната намеса на Тибо Куртоа в 54 -ата минута остави две нули на таблото. Един Джеко преобърна всички и заби топката във вратата на Реал Мадрид, където белгийският защитник спря топката да удари мрежата с фантастичен рефлекс. Освен това Брозович не успя да нанесе добър удар.

10 минути след почивката наставникът на домакините Симоне Индзаги освободи Димарко и Дъмфрис вместо Перишич и Дармиан, а малко след това испанският отбор даде първия си точен удар в мача. Дани Карвахал го изпрати, но Ханданович не успя да го спре.

Артуро Видал и Хоакин Кореа излязоха на терена в 65 -ата минута, като замениха Лаутаро Мартинес и Чалханоглу с ясното намерение да донесат още повече агресия на Нерадзури. Карло Анчелоти отговори с освобождаването на Родриго, който замени доста пасивния Лукас Васкес.

В 68 -ата минута Дензъл Дъмфрис падна впечатляващо по десния фланг и опита интересен пас на земята, но Карвахал засече и го уби в корнер.

Виниций показа силата на спринта си в 73 -ата минута и затаил дъх, неуспешно се опита да навакса Милан Скриниар. Вместо пас към Бензема, бразилецът се опита да отбележи от много малък ъгъл и логично се провали.

През последните десет минути на терена се появи нов скъпоценен камък на Реал Мадрид – Едуардо Камавинг. Анголец с френски паспорт замени ветерана Лука Модрич. Това съживи играта на “кралския клуб”, а скоро Виниций имаше голям шанс, но ударът му беше блокиран от Скринджар. Ситуацията се повтори в 87 -ата минута, когато защитникът на Интер отново спечели дуела помежду им.

Минута преди края два резерва от Реал Мадрид донесоха три точки на тима на Анчелоти. Камавинга хитро продължи от въздуха към Родриго, който веднага направи Ханданович безпомощен с премерено хвърляне – 0: 1.

ИНТЕР – ИСТИНСКИ 0: 1

0: 1 Родриго (89)

ИНТЕР (3-5-2): 1 Самир Ханданович -капитан – 37 Милан Скриниар, 6 Стефан де Врей, 95 Алесандро Бастонье – 36 Матео Дармиан, 23 Николо Барела, 77 Марсело Брозович, 20 Хакан Чалханоглу, 14 Иван Перишич – 9 Един Джеко, 10 Лаутаро Мартинес

Резерви: 21 Алекс Кордас (v), 97 Yonuts Radu (v), 2 Denzel Dumfries, 5 Roberto Gallardini, 7 Alexis Sanchez, 8 Matias Vesino, 11 Alexander Kolarov, 13 Andrea Ranochia, 19 Hoaquin Correa, 22 Arturo Vidal, 32 Federico Dimarco 33 Данило Д’Амброзио

Треньор Симоне Индзаги

ИСТИНСКИ М (4-3-3): 1 Тибо Куртоа – 2 Даниел Карвахал, 3 Едгар Милитао, 6 Начо Фернандес, 4 Давид Алаба – 10 Лука Модрич, 14 Каземиро, 15 Федерико Валверде – 17 Лукас Васкес, 9 Карим Бензема капитан, 20 Винисиус младши

Резерви: 13 Андрей Лунин (v), 26 Луис Лопес (v), 5 Jesus Vallejo, 7 Eden Hazard, 11 Marco Asensio, 16 Luca Jovic, 21 Rodrigo, 22 Isco, 24 Mariano Diaz, 25 Eduardo Camavinga, 27 Antonio Blanco, 35 Miguel Гутиерес