Реал Мадрид и Бензема не спират

Реал Мадрид продължава да води класирането в Ла Лига след предизвикателното гостуване с 1-1 на Атлетик Билбао.

Карим Бензема отново е великият герой на Kings. Французинът (4′, 7′) отбеляза два бързи гола в мача, първият от които беше истинско бижу. Oihan Sunset (10) бързо изравни красив удар с един от тях. Домакините имаха своите шансове в края на мача, но в крайна сметка Реал запази преднината и спечели три точки.

С тях тимът на Карло Анчелоти вече е 8-ми пред втория Севиля и 13-ти пред третия Бетис. Крале 46. Атлетик Билбао 10-и с 24.

Реал Мадрид беше изненада в последния си мач, като не успя да победи слабия Кадис у дома (0-0), но днес мачът започна вихъро и отбеляза два гола само за 7 минути игра. И двамата са Бензема.

В 4-ата минута французинът вкара един от головете за сезона. Тони Кроос подаде топката към Бензема, който беше някъде зад ъгъла на наказателното поле. Нападателят неподготвено стреля в далечния ъгъл и не остави шансове на Агиресабал.

Буквално три минути по-късно Бензема отново заглуши трибуните на Сан Мамес. Азар надбяга границата на наказателното поле, но Унай Нунес изби топката и изведе Бензема сам срещу вратаря на домакините. Капитанът на Реал Мадрид лесно отбеляза 2:0 и от началото на сезона формира своя резултат от 20 попадения.

Баските реагираха много бързо, а в 10-ата минута Ойхан Сънсет намали резултата. Халфът намери позиция за удар от границата на наказателното поле и безмилостно прати топката в далечния ъгъл, той се отклони в гредата и влезе в мрежата зад Тибо Куртоа.

След бурно начало на мача до края на първото полувреме добрите положения и пред двете врати продължиха. Но не и цели. Шансовете за Реал бяха при Азар, Валверде и Винисиус, докато за домакините Сънсет беше близо до изглаждане, като засече с глава след ъглов удар, но прати топката във вратата.

Първите минути на второто полувреме бяха равностойни, но в крайните 20 положението и пред двете врати стана по-опасно. В 73-ата минута Игнаки Уилямс скочи на добра позиция в наказателното поле на гостите, но Тибо Куртоа го отрази. Скоро след това Раул Гарсия удари силно вратата.

Реал Мадрид отговори с красив диагонален удар на Еден Азар, който предизвика бурна реакция на Агиресабал.

В 85-ата минута Иняки Уилямс сам изведе брат Нико срещу Куртоа. Младежът опита да дриблира топката под удара на белгиеца, който обаче внимаваше и успя да парира. В добавеното време Лука Йович можеше да отработи всичко, след като бе намерен на дузпата, но ударът му бе блокиран от защитника на домакините. Малко след това Агиресабала парира удара на Кроос.

Атлетик Билбао – Реал Мадрид 1:2

0:1 Карим Бензема 4′
0:2 Карим Бензема 7′
1: 2 Oihan Sunset 10 ‘

Атлетик Билбао: Агиресабала, Де Маркос, Алварес, Нунес, Баленсиага (63 – Лече), Гарсия, Венседор, Сарага (57 – Н. Уилямс), Мунян (84 – Серано), Сънсет (63 – Р. Гарсия), Уилямс

Реал Мадрид: Куртоа, Менди, Начо, Милитао, Васкес, Камавинга, Валверде, Кроос, Азар (86 – Гонзалес), Винисиус (85 – Диас), Бензема (90 – Йович)