Реал Мадрид затвърди доминацията си след грандиозно Ел Класико в пустинята.

Реал Мадрид затвърди доминацията си в Ел Класико през последните години и победи най-добрия си съперник Барселона за Суперкупата.

Кралският клуб спечели с 3-2 след продължения и стигна до финала в неделя, където ще имат шанс да спечелят трофея.

Както знаете, за трети пореден сезон Суперкупата на Испания е мини-турнир на четири отбора, които играят на полуфиналите и финалите. Утрешният мач между Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао ще определи съперника на Реал Мадрид.

Днешният мач е исторически, защото в 93-годишната история на Ел Класико официалната му версия се играе извън Испания за първи път. Арена на битката беше столицата на Саудитска Арабия Рияд, която по финансови причини спечели правото да бъде домакин на минитурнир за Суперкупата на Испания.

Въпреки че са на хиляди мили от дома, двата отбора дадоха на феновете страхотно 120-минутно шоу с пет гола, в което Реал Мадрид излезе победител. Това беше пета поредна победа в Ел Класико за Кралете и шести мач без загуба срещу вечния съперник.

WINBET – най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Героят на мача беше уругвайският халф Федерико Валверде, който завърши една от невероятните контраатаки на Реал Мадрид в 98-ата минута. Не се знае как четиримата играчи в бяло се озоваха сами в наказателното поле, а Валверде стана човекът, който завърши всичко с гол.

Той има навика да става герой на Реал Мадрид в турнира за Суперкупата. Преди две години бруталният му рекорд за червен картон в последните минути на финала срещу Атлетико спря Матраците от сигурен изравнителен гол, а след това Реал Мадрид вдигна трофея. Днес неговият гол изведе отбора на финал.

Срещата започна по-силно за Реал Мадрид, който също беше фаворит с преднината на белите от 17 точки в класирането на Ла Лига.

А в 25-ата минута Карим Бензема ловко засече топката в центъра, веднага изведе Винисиус, а бразилската звезда на Реал Мадрид поведе и откри резултата с мощен удар.

Снимка: АР/БТА

Голът промени изцяло ситуацията на терена, тъй като след него до края на мача, с редки изключения, Барселона игра много по-добре, по-агресивно и по-разнообразна в атака.

Каталунците не спряха да търсят гол, а макар и случайно падна в 41-ата минута.

Люк де Йонг, който беше предопределен да бъде преследван, получи топката от Едер Милитао, който се опитваше да го нокаутира. Топката се удари в коляното на холандския нападател и с помощта на гредата се превърна в доста любопитен гол – 1:1.

През второто полувреме Барселона отново беше топ отбора, но претърпя една от отличните контраатаки на Реал Мадрид, която този път завърши от обичайния заподозрян Карим Бензема.

Първоначално ударът му беше отбит, но френският отбор успя да се установи, когато впоследствие топката беше върната в малкото наказателно поле и отбеляза.

Това обаче не беше всичко в мача, защото финалният натиск на Барса в търсене на изравняване даде резултат.

Млада суперзвезда с номер 10 на гърба Ансу Фати поведе атаката на отбора и в 83-ата минута се възползва от грешка на вратаря Едер Милитао, който успя да се разпише с глава.

Това изпрати мача в продължения, където обаче по-опитният и в по-добра форма Реал Мадрид успя да победи.

Решаваща се оказа 98-ата минута, когато Федерико Валверде завърши поредната страхотна контраатака, която изпрати Реал Мадрид до финала за Суперкупата.