Реал едва не сбърка с Райо Валекано

Реал Мадрид постигна очакваната домакинска победа с 2:1 над Райо Валекано, но не успя. Отборът на Карло Анчелоти бързо поведе с два гола след голове на Тони Кроос (14) и Карим Бензема (38). През второто полувреме обаче Райо Валекано загуби от Радамел Фалкао (77) и като по чудо не изравни в добавеното време.

В резултат Кралете запазиха крехка преднина и се изкачиха на върха в класирането с 27 точки, две повече от Реал Сосиедад. Райо Валекано продължи положителните си резултати от началото на сезона и в момента е 6-и с 20 точки.

Срещата започна от ранен момент за гостите, а още в първата минута Алваро Гарсия скочи на огневата позиция, но прати топката покрай вратата. Постепенно подопечните на Карло Анчелоти показаха кой от тях е по-добър и ситуацията пред вратата на съперника започна да се нарежда една след друга.

В 4-ата минута Винисиус получи добър пас на Бензема и се разписа, но попадението не беше отменено заради засада на французина. Скоро след това Бензема опита късмета си с пас на Асенсио, но не реализира.

Малко след това Кроос изведе домакините напред. В 14-ата минута Реал Мадрид изгради отлична атака, при която Винисиус зае голяма площ в противниковата половина на терена, подаде пас към Асенсио, който намери Кроос от десния фланг в зоната на наказателното поле. Германецът улови перфектно топката и я заби под гредата – 1: 0. Първоначално голът беше отменен заради засада на Асенсио, но VAR даде да се разбере на главния съдия, че не е.

Райо опита да се върне в играта, но Оскар Трехо и Нтека не попречиха на Куртоа с удари към вратата. Но Реал игра в добро настроение и пропусна още няколко печеливши ситуации. Това доведе до 38-ата минута, когато Бензема отбеляза 10-ия си гол в Ла Лига този сезон. Давид Алаба идеално центрира от левия фланг, Димитриевски не успя да вкара топката и я пусна зад гърба си, където Бензема лесно го засече в мрежата – 2:0.

Скоро Бензема беше много близо до втория си гол, но не успя да направи близък пас, миг по-рано „бранителят на гостите парира удара на Винисиус.

Самият Винисиус почти вкара гол този сезон в началото на второто полувреме. Бразилецът стартира от центъра и с фантастичен шут изравни цялата защита на гостите, след което стреля през защитника Райо, но в зоната на вратата защитникът отнесе топката. Пропуснаха Асенсио и Бензема, а в 62-ата минута французинът отново беше на няколко сантиметра от целта.

Реал Мадрид изгради поредната много качествена атака, при която Винисиус стреля с пета в наказателното поле към Манди, който върна топката зад себе си с пета към Бензема. Нападателят умело стреля по диагонал, но топката мина точно над вратата.

В 71-ата минута Асенсио удари на сантиметри от вратата, а четири минути по-късно Райо успя да изравни резултата. Резервата Бебе проби в наказателното поле на Реал Мадрид и направи Куртоа безпомощен с мощен удар в близкия ъгъл. Топката обаче се отби в напречната греда. Само две минути по-късно Радамел Фалкао направи нов удар.

Опитен нападател засече с глава центриране отляво на Алваро Гарсия, топката се отрази в петата на Алаба и се оплете в мрежата зад Куртоа. Това беше 5-ият гол за Фалкао от началото на сезона, но малко след това той получи разтягане на адуктор и беше заменен.

До края на мача Реал Мадрид запази преднината си, въпреки че Райо продължи да оказва натиск в края на мача. В добавеното време удар на Посо отклони Тони Кроос на голлинията. Малко след това Куртоа спаси шута извън наказателното поле.

Реал Мадрид – Райо Валекано 2:1

1:0 Тони Кроос 14′
2:0 Карим Бензема 38′
2:1 Радамел Фалкао 77′

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал (90 – Начо), Милитао, Алаба, Менди, Камавинга, Каземиро, Кроос, Винисиус, Асенсио (83 – Васкес), Бензема (83 – Опасност)

Райо Валекано: Димитриевски, Балилу, Савелич (81 – Посо), Катена, Фран Гарсия, Оскар, Комесаня, Иси (60 – Бебе), Трехо (60 – Лопес), Алваро, Нтека (77 – Фалкао – 81 – Наваро)