РБ Лайпциг спира дузпа на ПСЖ в последната минута – Световен футбол – Шампионска лига

В четвъртия мач от група А на Шампионската лига РБ Лайпциг и ПСЖ завършиха наравно 2:2. Домакините откриха резултата в началото на срещата благодарение на Кристофър Нкунк (8), но Жоржиньо Вайналдуум (22) изравни резултат. В последните минути на първото полувреме холандецът направи пълен обрат за гостите, като се разписа с глава, но в дълбочината на добавеното време Доминик Собослай от дузпа си върна точка за германския тим.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Така ПСЖ до голяма степен си осигури участие на 1/8-финалите, като спечели осем точки и е на второ място в групата, а РБ Лайпциг е на последно място с една.

Гостите започнаха мача агресивно и натиснаха съперника, но първата възможност бе в полза на домакините. В 6-ата минута Емил Форсберг стреля от границата на наказателното поле, но Джанлуиджи Донарума улови.

Две години по-късно германският отбор откри сметката. Андре Силва центрира в наказателното поле, където Кристофър Нкунку беше на правилното място и с глава се насочи към вратата на гостите.

В 11-ата минута РБ Лайпциг получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Данило. Андре Силва беше зад топката, но бившият му съотборник в Милан Джанлуиджи Донарума отрази удара му в десния ъгъл.

Шест минути по-късно домакините получиха нова добра възможност, след като Кристофър Нкунку притисна гръб към вратата, след което се обърна и стреля, но топката мина през вратата.

В 22-ата минута ПСЖ възстанови равенството. Килиан Мбапе бе воден зад защитниците в наказателното поле, а след това рязко успоредно на голлинията към Джорджино Виналдуум, който отбеляза от близко разстояние.

Мачът продължи да се развива с високи темпове, но в следващите минути нямаше опасност пред една от двете врати.

В 38-ата минута Анхел Ди Мария стреля от въздуха, но ударът му бе блокиран от защитника на домакините.

Минута по-късно парижани направиха пълен обрат. Маркиньос бе най-висок при центриране в наказателното поле и продължи към Джорджино Вайналдуум, който прати топката в мрежата. Първоначално голът му беше отменен заради засада на главния съдия Андреас Екберг, но след анализ на ситуацията с VAR-а голът беше отбелязан.

До края на първото полувреме двата отбора си размениха опасности, но така и не отбелязаха нов гол.

Френският национал започна по-агресивно, но домакините отговориха с добра защита. В 54-ата минута Жоржиньо Вайналдуум изведе Килиан Мбапе в наказателното поле, но нападателят не успя да отправи добър удар и топката попадна в целта.

Половин час преди края на мача Мохамед Симакан беше най-съобразителен в наказателното поле и удари с глава в лявата странична греда. В 64-ата минута Килиан Мбапе нанесе опасен удар, но Петер Гулачи решително спаси.

Веднага след това Анджелиньо стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран. В следващите минути домакините натиснаха французите, а в 75-ата минута Амаду Айдара стреля от дистанция, но топката премина над гредата.

В 82-ата минута Джанлуиджи Донарума решително отрази удара на Кристофър Нкунку под напречната греда. РБ Лайпциг отново натисна съперника, но не можа да създаде опасности за Джанлуиджи Донарума.

Дълбоко в добавеното време на мача домакините получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение срещу Кристофър Нкунку. Доминик Собослай застана зад топката и вкара в горния десен ъгъл.

РБ ЛАЙПЦИГ – ПСЖ 2:2

1:0 Кристофър Нкунку 8′

1:1 Джорджино Виналдуум 22′

1:2 Джорджино Виналдуум 39′

2: 2 Доминик Собослай 90 + 2′-д.

НАЧАЛНИ СЪСТАВИ:

РБ ЛАЙПЦИГ: Питър Гулаши, Мохамед Симакан, Уили Орбан, Йоско Гуардиол, Норди Мукиеле, Конрад Лаймър, Тайлър Адамас, Анджелино, Кристофър Нкунку, Емил Форсберг, Андре Силва

Треньор: Джеси Марш

ПСЖ: Джанлуиджи Донарума, Нуно Мендес, Преснел Кимпембе, Маркиньос, Ашраф Хакими, Идрис Гай, Данилоа, Жоржино Вайналдум, Неймар, Килиан Мбапе, Анхел ди Мария