Рангник обяснява защо е оставил Роналдо извън отбора

Манчестър Юнайтед пропусна трети кръг на ФА Къп след тежка победа с 1:0 над Астън Вила на Олд Трафорд.

“Червените дяволи” го направиха без суперзвездата си Кристиано Роналдо, който остана извън състава за мача. Португалецът пропусна мача заради лека контузия, каза временният мениджър Ралф Рангник.

36-годишният футболист играе всяка минута от първите пет мача на Рангник от Висшата лига, отбелязвайки два гола. Предишната му пауза дойде в последния кръг на груповата фаза на Шампионската лига срещу Йънг Бойс в маловажен мач, тъй като Юнайтед вече беше заел първото място в групата.

Рангник добави, че контузията на Роналдо е лек мускулен проблем, като добави, че Фил Джоунс и Джейдън Санчо също са лекували подобни леки наранявания.

„Говорих с Кристиано преди тренировка вчера (неделя) и той ми каза, че е имал малки проблеми през последните няколко дни“, каза Рангник пред MUTV.120 минути.

Фил лекува леки проблеми с прасците, а Джейдън има проблеми и с двете бедрата.”

Роналдо е голмайстор на Юнайтед от началото на сезона с 14 гола в 21 мача във всички турнири.

Следващият мач за Червените дяволи отново е срещу Астън Вила и Стивън Джерард, който беше подобаващо освиркан при завръщането си на Олд Трафорд, вече като треньор. Юнайтед ще гостува на Бирмингам в края на съботния мач от Висшата лига.