Радукану също премина през Сакари и стигна до финала на US Open – TennisKafe

Полуфинали на US Open

Ема Радукану-Мария Сакари 6-1, 6-4

Ема Радукану продължи да изумява света на тениса и стигна до финала на US Open. Британецът не е загубил нито един сет от началото на турнира, като записа чиста победа над 18 -та световна Мария Сакари и стана първият квалификант, който се класира за мач за титла в Ню Йорк. Радукану доминираше инициативата през по-голямата част от мача, като никога не позволи на полуфиналиста Ролан Гарос да прекъсне сервиса и да спечели по-малко от час и половина по-късно.

Във финалния двубой ще се бие свят # 150 Лейла Фернандес, която нокаутира Арина Сабаленко в другия полуфинал.

Радукану беше по -продуктивен както при сервис (40–32), така и при завръщане (28–16), като същевременно направи по -малко двойки (2–5) и непровокирани грешки от Сакари (17–33). Британката вкара само три от единадесетте си точки за пробив (27%), но това беше достатъчно, тъй като опонентът й не успя да използва нито една от седемте й точки на пробив.

Радукану спечели първия мач, като удари три точки за прекъсване, а след това направи първия удар в мача и удвои аванса. Впоследствие този сценарий се повтори – британецът спечели втория ининг, запазвайки четири брейк точки, след което опита отново и по този начин спечели удобно аванс от 4: 0.

Световното първенство № 150 продължи да доминира и спечели пети пореден мач, преди Сакари да успее да прекъсне серията си. Това обаче бяха само временни колебания за квалификационния отбор, който спечели следващия си пас с 15 точки и спечели с 6-1.

Вторият сет започна от нулата за Сакари, но радостта на гърка не продължи дълго. Радукану продължи да демонстрира много бърз и атакуващ тенис, тъй като нейният бекхенд сериозно възпрепятства номер 18 на света. Англичаните възстановиха равенството, след което отново успяха да пробият и направиха резултата 3: 1 в своя полза.

Радукану можеше да направи втори пореден пробив, но в петия мач пропусна две поредни точки за прекъсване, а Сакари запази интригата. Британката отговори с игра на нула, но след това пропусна пет възможности за пробив, а опонентът й намали пасивите си до 4-3. В крайна сметка обаче брейкът на Радукану беше единственият в сета и тя спечели с 6-1, 6-4 след 1 час и 25 минути на корта.