Радукану продължава да впечатлява, Плискова и Швентек бяха прави – TennisKafe

Трети кръг на US Open
Ема Радукану-Сара Сорибес Тормо 6-0, 6-1

18 -годишната Ема Радукану продължава страхотното си представяне на US Open. Квалификационният отбор записа шестата поредна победа в Ню Йорк и вече е в четвъртия кръг на турнира с впечатляващите 6-0, 6-1 над Сара Сорибес Тормо само след 70 минути на корта.

Така британката с румънски корени стана първата тенисистка през този век, която стигна до втората седмица от първите си два турнира от Големия шлем. На Уимбълдън тя беше номер 338 в света, участвайки с wild card. Сега на # 150, тя трябваше да премине през трансфери, докато загуби само 28 мача в 6 мача – средно 4,7 мача на мач. Тя все още има отлична статистика срещу топ 50 тенисистки, като спечели и четирите от тези срещи.

Успехът над Сорибес Тормо беше нейният най -убедителен тази седмица, тъй като тийнейджърката не остави никакъв шанс на испанката, която неслучайно се смята за един от най -трудните противници и има победи над тенисисти като Ашли Барти, Елена Рибакина и Онс Джабур. …

Но срещу Радукану тя изглеждаше безпомощна на корта. Британката преобразува 23 победители и публикува 72% от първите си подавания, играе търпеливо и е перфектна за големите моменти. Нейният съперник не успя, включително много опасно парче.

Въпреки убедителния резултат, в 10 от 13 мача на мача той стигна до 30 за губещия, но Радукану спечели всички освен един. Тя поведе с 6-0, 5-0, преди Сорибес Тормо най-накрая да стигне до единствения си мач в мача.

Така британецът се присъедини към друга 18-годишна Лейла Фернандес на четвъртфинала. Това е първият път, в който повече от един тийнейджър участва във втората седмица на US Open от 2009 г.

Следва мач срещу победителя в двубоя между Ашли Барти и Шелби Роджърс. „Трябваше да се боря за всяка точка. Въпреки резултата имаше много игри с равенства, които можеха да отидат за сметка на всеки от нас. Много се радвам, че успях да продължа напред.

От втората седмица продължиха две фаворитки – Каролина Плискова и Ига Швонтек, които имаха коварни съперници. Чехия успя с 6: 3, 6: 2 срещу Исла Томлянович в мач, в който направи 33 победители и не допусна удар, като на свой ред направи три подавания към австралийския представител.

Предизвикателството беше по-трудно за Швентек, който изигра три сета във финала 6-3, 4-6, 6-3 срещу Анет Контавейт в мач, в който и двамата завършиха с повече победи в сравнение с непровокирани грешки. В четвъртия кръг полякът ще се изправи срещу Белинда Бенчич.