Радукану на четвъртфинал – TennisKafe

Откритото първенство на САЩ определено е под формата на младежки турнир. След като достигнаха четвъртфиналите предишния ден, 18-годишните Карлос Алкараз и Лейла Фернандес, тяхната връстница Ема Радукану ги последва след поредната изключително убедителна победа.

Британецът постигна това след 6-2, 6-1 над Шелби Роджърс след само 65 минути срещу миналогодишните четвъртфинали.

Така Радукану стана едва третият квалифициран играч, стигнал до четвъртфиналите в ерата на Открития след Барбара Геркен (1981) и Кая Канепи (2017).

За първи път от 2009 г. две тийнейджърки ще бъдат сред осемте най -добри жени.

За Радукану това е едва второто му участие в турнира от Големия шлем, а в първото на Уимбълдън стига до 1/8 финала. Това беше третата й поредна победа над топ 50 тенисисти тази седмица, а общият й рекорд срещу топ 50 е 5-0.

Освен това успехите на британците с румънски и китайски корени са изключително убедителни. В своите вече седем победи в турнира тя не е загубила нито един сет, а в четирите си равенства загуби само 15 мача.

Роджърс бе победил Ашли Ашли Барти два дни по -рано, но Радукану му отстъпваше във всички отношения. Британката направи 18 победители в сравнение с 14 за нейния съперник, като същевременно ограничи броя на непровокираните грешки до 14 на фона на 29 за американеца.

Радукану свърши чудесна работа на обратната линия, спечелвайки 61% от точките за обслужване на противника. Това й позволи да реализира 5 от 9 от своите брейкбол в мача.

Началото на срещата не предполагаше такъв резултат. Първите мачове бяха много равни, с шансове за изблик, тъй като Роджърс беше този, който постигна такова в началната игра. Но след обратна пауза 2: 2 Радукану напълно пое контрола. Дълбоките й удари доведоха до нов пробив за 4-2, а дясната й донесе трето 6-2.

Второто полувреме беше лек, а преднината от 5: 0 означаваше 11 поредни мача в полза на британците. В мача 5-1 тя все още показа малко напрежение, като допусна три мач-точки и запази три изблици, преди да прекрати мача, след като се върна към целта на американката.

На четвъртфиналите Радукану ще се изправи срещу номер 11 във формацията на Белинда Бенчич, която победи Игу Свентек в два сета по -рано същия ден.