Радостният Маркиньос „сложи очила“ два пъти, Ботев беше щастлив в Коматево.

Ботев (Пловдив) продължи отличните си изяви пред собствената си публика през този сезон, каза репортерът. Plovdiv24.bg… Жълто-черните победиха Арда (Кърджали) с 2: 1 в мача от 7-ия кръг на Първа лига, който се проведе на базата в Коматево.

Маркиньос (9, 36) вкара за домакините, а Тонислав Йорданов (56) беше прав за гостите. Почти половин час канарчетата играха с един играч по -малко заради директния червен картон на Ред Раби. В резервното време капитанът на Арда Пламен Крумов беше изгонен за втори жълт картон.

Така обучаемите на треньора Азрудин Валентич продължиха стопроцентовия си успех като домакини, като постигнаха четвъртия си успех в четвъртия мач. Победата постави “The Stones” на второ място в класирането с актив от 14 точки. Лудогорец е начело с общ актив от 15 точки и два мача по -малко.

Ботев поведе в 9 -ата минута. Тодор Неделев засече защитата на Арда и подаде пас към Антоан Баруан. Французинът се позиционира на корта успоредно на вратата, а Маркиньос го засече отблизо с десния крак – 1: 0.

Пет минути по -късно Бароан изпрати топката под напречната греда с красив ляв удар. Голът обаче бе отменен след проверка на VAR поради нарушение на Pa Konate.

На 36 -ата минута Ботев удвои аванса. Това стана след бърза атака с много ходове, при която последният пас бе даден на Тодор Неделев на Маркиньос, а бразилецът отново вкара с десния крак 2: 0. Той отбелязва два от попаденията си с вече познатото „слагане на очила ”С двете си ръце за радост на„ жълто-черните ”фенове.

На 56 -ата минута с центриране в наказателното поле на Ботев Тонислав Йорданов улови с крак 2: 1. Целта беше разгледана от ВАР поради съмнения за засада, но това не бе прието.

Четири минути по -късно домакините останаха в намален състав. Реда Рабей се качи в крака на противника и първо получи жълт картон. Реферът Драгомир Драганов наблюдаваше ситуацията на видео и даде на французина червен картон.

В 70 -ата минута Самуел Суприен направи фрапираща грешка. Защитникът остана сам срещу вратаря Арда и опита странични ножици от 4-5 метра, но топката уцели напречната греда.