ПСЖ печели инфаркт, Меси отново го сменя

Лидерът на френската Лига 1 ПСЖ у дома победи шампиона “Лил” с резултат 2:1 в мача от 12-ия кръг на първенството. ПСЖ остава лидер в класирането с 31 точки, десет мача повече от втория Ленс, докато Лил загуби една позиция в таблицата и вече е на 11-о място с 15 точки.

Гостите можеха да поведат още във втората минута, когато Бурак Йълмаз не можа да открие резултата сам срещу Донарума. Десет минути по-късно неговият съотборник Джоматан Иконе стреля отстрани.

След половин час игра Лил поведе с гол на Джонатан Давид, който показа хладнокръвие в наказателното поле и отбеляза за 1: 0. Пет минути преди края на полувремето Анхел ди Мария имаше страхотна възможност да изравни вкара, но пропусна гола. По време на почивката доскоро контузеният Лионел Меси напусна играта заради контузия и беше заменен от Мауро Икарди. Това не помогна много, поне в първите минути на второто полувреме, а Джонатан Дейвид пропусна два пъти.

Нгел ди Мария пропусна втора по-сериозна възможност за ПСЖ в 60-ата минута, когато вратарят на Лил Иво Гарбич отрази удара му. Десет минути по-късно Неймар беше близо до гол, но не успя да изравни. Мауро Икарди, който замени Меси на почивката, също пропусна след удар с глава, а в 75-ата минута Маркиньос отбеляза за 1: 1. Бразилецът се разписа след комбинация от Неймар и Анхел ди Мария.

Икарди можеше да спечели с гол пет минути преди края, но Гарбич докосна топката и той мина покрай вратата. Домакините все пак стигнаха до победата с късния гол на Анхел ди Мария в 88-ата минута след пас на Неймар за крайното 2:1.