ПСВ буквално осмиваше амбициите на Галатасарай – Световен футбол – Шампионска лига

ПСВ Айндховен направи огромна крачка към третия квалификационен кръг на Шампионската лига с ярка победа с 5: 1 над Галатасарай, дело на Марио Гьотце.

Емре Каланч вкара единствения гол за Галатасарай, но това е малко вероятно да има някаква разлика предвид демонстрираната днес разлика в класа.

Захави премести ПСВ напред във 2-ата минута. Израелският национал наказа за грешка вратаря Фернандо Мюслер, който нямаше време да нокаутира топката. Домакините действаха много бързо и лесно надиграха несръчните защитници на Галатасарай. В 35-ата минута перфектната атака на ПСВ завърши с подаване на Чуквуносо Мадуеке към Захави и той се доближи до резултата 2: 0.

Преди почивката Галатасарай падна благодарение на Емра Каланч, който с глава улови успешно центриране от левия фланг на Йомер Байрам. В 52-ата минута обаче успешна комбинация в центъра изведе Гьотце в наказателното поле, а бившият германец лесно изпрати топката под гредата – 3: 1.

В края на мача гостите, водени от легендарния Фатих Терим, напълно се сринаха и вкараха още два гола. Захави отбеляза първия си хеттрик, след като победи Мюслер и изпрати топката в празната врата, а секунди преди края на времето за регулация, Филип Макс се съсредоточи върху Гьоц, който по някакъв начин успя да изпревари неубедителния Мюслер през целия мач.