Пореден шок за Ювентус след гол в последната секунда

Италианският гранд Ювентус постигна пореден шокиращ резултат от началото на сезона в Серия А.

Бианконерите загубиха от Сасуоло с 1:2 у дома, като допуснаха топката в добавеното време.

Така серия от девет мача без загуба на Юве беше прекъсната, връщайки кошмарите от началото на сезона и разочароващите резултати, които бяха издигнали отбора досега на върха.

Ювентус вече изостава на 13 точки от лидера на Милан и изглежда, че бианконерите ще се борят за място в четворката през този сезон.

Решаващият удар на гранда от Торино нанесе Максим Лопес, който в петата минута на добавеното време успя да донесе на Сасуоло втория успех в историята над Ювентус.

Във всичко останало гостите също откриха резултата, но още в края на първото полувреме, когато Давиде Дефрел се появи в защита на Ювентус веднага след пропуск.

В оставащите 15 минути Уестън Маккени изравни резултата с Ювентус, докато домакините се втурнаха в търсене на обрат в мача, но за съжаление това се получи обратно и отборът на Масимилиано Алегри остана с празни ръце.

В късните мачове от програмата фаворитите успяха да вземат своето, в което изпревариха и още повече изпревариха Ювентус.

Шампионът Интер победи Емполи с 2-0, докато Жозе Моуриньо и Рома се върнаха към победата с 2-1 над последния в класирането на Каляри. Друг римски отбор, Лацио, се завръща на победния път, побеждавайки Фиорентина с 1-0.

видео от мачовете, които можете да видите Maxsport.live.

Така Милан води в класирането с 28 точки, пред Наполи с три, които обаче все още не са изиграли своя мач от турнето. Следват Интер на 21, Рома на 19, Аталанта на 18, Лацио на 17, преди да видим Ювентус и Фиорентина по 15.