Полша унижи България в Лигата на нациите – Волейбол – БГ Волейбол

Българският мъжки национален отбор претърпя съкрушително поражение с резултат 0: 3 (19:25, 15:25, 12:25) срещу лидера на Лигата на нациите Полша в следващия си мач от турнира тази година. Полският отбор не остави шанс на нашия отбор да навакса в почти всяка част от мача и логично се срещна с съкрушителен успех.

Първият мач започна доста гладко, тъй като „полският отбор“ все пак успя да си върне точката на пробив с резултат 8: 6. До средата на играта обаче обвиненията на Виталий Хайнен успяха да спечелят сериозно предимство и да дойдат аванс напред – 17:13. Брейкът на Силвано Пранди не помогна, а новият полски ас направи резултата още по-впечатляващ.

До края на играта нямаше съществени промени в разликата между двата отбора, а Полша се поздрави за успеха – 25:19.

Поляците бързо поведоха с 3: 0 в началото на второто полувреме. За световните шампиони разликата се увеличи до 9: 3. Радослав Парапунов успешно атакува от зона 4 за 5:10. Отличен прием от Вилфредо Леон даде възможност на Норберт Хубер да отбележи 8:15. Радослав Парапунов веднага върна точката в 9:15. Лукаш Качмарек атакува отдясно от зона 2 – 17: 9. Във финалната част на играта имаше само един отбор на терена, а Полша спечели второто полувреме със смазващ резултат 25:15.

Третият мач беше още по-труден за българския отбор, след като поляците веднага поведоха с 10: 3, а няколко минути по-късно вече водеха с 23: 9. Погромът приключи, въпреки че българите все пак вкараха 12 точки в играта. Третата част бе взета от учениците на Виталий Хайнен – ​​25:12.

България 0-3 Полша

България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Георги Петров, Николай Къртев, Николай Колев – Владислав Иванов-либеро;

Полша: Фабиан Джизга, Лукаш Качмарек, Вилфредо Леон, Бартош Бедноз, Норберт Хубер, Якуб Кочановски – Дамян Войташек-Либеро;