ПД Ботев излъга Арда в дебюта на Георги Чиликов – BG Football – efbet League

Отборът на Ботев Пловдив постигна много важна домакинска победа над Арда в последния мач от 7 -ия кръг на лигата на efbet. Питащите на Азрудин Валентич спечелиха с резултат 2: 1, въпреки че играха по -малко от човек на терена повече от половин час. По време на мача силите на терена бяха изравнени след отстраняването на Пламен Крумов.

Два гола на домакините бяха дело на Маркиньос, а почетен гол на гостите от Кърджали отбеляза Тонислав Йорданов. В 60 -ата минута Реда Рабе бе изгонен от терена с директен червен картон. Футболистът на Ботев първоначално получи само жълт картон, но реферът Драгомир Драганов отмени първоначалното му решение, след като проучи ситуацията с VAR, и отстрани играча на Канарските острови.

В последните минути на мача Пламен Крумов запази настрана Маркиньос и съвсем логично бе издаден втори жълт картон.

С днешния си успех Ботев се издигна на второ място във временното класиране, спечелвайки 14 точки. Арда не успя да вземе точка при откриването на новия си треньор Георги Чиликов.

По -рано днес Берое победи Царско село с 1: 0, а Мартин Камбуров, който официално стана голмайстор на националния футбол, отбеляза гол в полза на домакините, с един гол пред легендарния Петър Жеков.

П.Д. БОТЕВ – ARDA 2: 1

1: 0 Маркиньос 9 ‘

2: 0 Маркиньос 36

1: 2 Жорданов 55 ‘

Стадион: Коматево, Пловдив

Ботев Пд.: Аргилашки, Конате, Женева, Мертенс, Маркиньос, Неделев (к), Току, Бароан, Минков, Суприен, Рабей

Арда: Караджов, Желев, Георгиев, Коконов, Руменов, Петков, Тилев, Крумов (к), Котев, Йорданов, Делев.