Папата помогна на Сочи за нов успех в руския елит

Бившият капитан на националния ни отбор Ивелин Попов изигра поредния силен мач за Сочи. Подопечните на Владимир Федотов победиха Уфа с резултат 3: 1 и заеха второто място, само на две точки зад шампиона и лидера в класирането на Зенит.

Попето допринесе за успеха с асистенция при втория гол на Кристиан Нобоа.

Мачът започна чудесно за домакините и те поведоха в 11 -ата минута, когато Матео Касиера беше прав. В 35 -ата минута Сочи продължи да притиска, а топката стигна до Попов. Българинът веднага даде пас на Нобоа, а той вдигна резултата на 2: 0 с точен удар.

В началото на второто полувреме Хамид Агаларов върна попадението, но това не притесни домакините. Попов игра до 64 -ата минута, когато бе заменен от Никита Бурмистров. В 83 -ата минута Юрий Журавлев от Уфа получи червен картон, а в компенсирано време бившият играч на Левски Жоаозиньо реши всичко с помощта на третия гол за Сочи.