Палмейрас не предаде трона и отново стана футболен крал на Южна Америка.

Грешка в продълженията реши финала на Копа Либертадорес

Отборът на Палмейрас продължава да бъде футболният крал на Южна Америка.

Колосът на Сао Пауло победи Фламенго с 2:1 във финала на бразилския Копа Либертадорес.

Така след класическа и зрелищна 120-минутна битка на легендарния стадион Сентенарио в Монтевидео, където се проведе първото световно първенство през 1930 г., Палмейрас успява да защити титлата си.

На 30 януари тази година Палмейрас победи Сантос в последните секунди на финала, а днес му отне допълнително време, но той отново стъпи на футболния връх на континента.

Така Палмейрас стана първият отбор, защитил трофея си в Копа Либертадорес след аржентинската Бока Хуниорс, която направи това точно преди 20 години.

Освен това зелените на Сао Пауло спечелиха третия си континентален трофей, изравнявайки титлите с останалите бразилски гранди от турнира – Сао Пауло, Сантос и Гремио.

За отбора на Фламенго, който от своя страна спечели трофея преди две години, имаше разочарование и първа загуба от Копа Либертадорес в историята им.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ ФИНАЛА ТУК >>>

И днес мачът завърши 1-1 в основното време, преди да бъде допусната ужасна грешка, която позволи сблъсъка в продължението. видео гледайте мача на Maxsport.live.

В 95-ата минута Андреас Перейра от Фламенго по много луд и аматьорски начин намали скоростта и не можа да спре топката, тя беше открадната от Деверсън, който вкара гол, даде трофея на Палмейрас.

Останалата част от срещата започна добре за шампионите, които откриха резултата в шестата минута на срещата.

Тогава Майк върна отлично топката към дъгата на наказателното поле, където Рафаел Вейга прати топката във вратата с отличен удар.

От този гол до края на нормалното време мачът беше изцяло притежание на Фламенго, но Барбоса, Давид Луис и Рибейро се отличиха.

Все пак беше логично тимът от Рио да изравни, след като голямата им звезда Габриел Барбоса, известен в цял свят като Габигол, успя да изравни резултата в 72-ата минута.

Това изпрати мача в продължение, което беше решено от грешка на Перейра.

Така Палмейрас влезе в историята като отборът, който успя да защити трофея си от Копа Либертадорес.