Павлюченкова и Зидансек стигнаха до финала в Париж – TennisKafe

Ролан Гарос, полуфинали

Анастасия Павлюченкова – Тамара Зиданшек 7-5, 6-3

Анастасия Павлюченкова записа най-голямата си победа в кариерата досега, побеждавайки Тамара Зидансек на полуфиналите на Откритото първенство на Франция. Рускинята изостана с дръпване в началото на мача, но по-късно постепенно пое контрола над случващото се във Филип Шатри и ще играе на първия си финал от Големия шлем в събота.

Благодарение на днешния успех Павлюченкова стана първата рускиня от седем години, която се класира за финалния мач на Ролан Гарос. През 2014 г. това беше направено от Мария Шарапова, която спечели титлата, като спечели три сета над Симона Халеп.

В дуела за трофея тенисистката от Самара ще се срещне с победителката в мача между Мария Сакари и Барбора Крейчикова.

Павлюченкова взе по-малко място (19-27), но също така направи по-малко непровокирани грешки от Зидан (22-33). Свят № 32 беше значително по-продуктивен (43–31), докато удари шест от десет точки за пробив (60%), докато Зидансек използва четири от единадесетте си точки за пробив (36%).

Зидансек успя да направи ранен пробив, след който поведе с 2: 0, но по-късно Павлюченкова значително подобри играта си. Рускинята намали дефицита си до нула, като игра, което беше началото на силна серия за нея, и тя направи пълен пробив, правейки резултата 3: 2 в своя полза.

Свят # 85 възстанови равенството, но Павлюченкова отново зададе непоносимо темпо за съперницата си и опита отново, като поведе с 5: 3, приближавайки се само до печелившата партия. Зидан обаче беше твърдо решен да се бие до края и направи пробив в деветия мач, след което си осигури почивката и отново изравни резултата.

Словенката имаше чудесна възможност да се обърне напълно, но пропусна две поредни точки за пробив и Павлюченкова си върна преднината с резултат 6-5. В последвалата игра опитът на рускинята беше очевиден и тя беше много по-спокойна в решаващите моменти, като удари 15 и спечели 7-5 в първия сет.

Руснакът продължи да доминира и поведе с 2: 0 през второто полувреме, въпреки че и двата мача бяха доста дълги и напрегнати. Зидан намали резултата, но Павлюченкова отново хвана инициативата и записа нов пробив, след което поведе с 4: 1 и направи сериозна крачка към победата в мача. Зидан отново показа борбата и затвори разликата си до 4-3, но Павлюченкова не позволи на словенката да продължи да се надява на обрат и направи решителен пробив, който й донесе победа със 7-5, 6-3 след малко повече час. половината на сайта.