ОФИЦИАЛНО: Жозе Моуриньо с втори зимен трансфер в Рома

Португалецът Серджо Оливейра подписа договор с Рома под наем от Порто, съобщиха от пресслужбата на италианския клуб. Вълците заявиха в изявление, че халфът е подписал до края на сезона с опция за покупка.

Рома винаги е проявявала истински интерес към мен и сега искам да помогна на отбора да постигне всичките си цели незабавно и да продължи да развива правилния манталитет“, каза Оливейра на сайта на клуба. 29-годишният футболист прекара по-голямата част от кариерата си в Порто, където спечели две национални титли и отбеляза 20 гола във всички турнири през миналия сезон.

Тази година той отбеляза пет гола за Серджио Консейсао, който има три точки разстояние от защитаващия лисабонския шампион Sporting CP на върха в Португалската Ла Лига, преди да премине в Италия. Оливейра, който има 13 мача за националния отбор, е второто попълнение на Рома през зимния трансферен прозорец след пристигането на Ейнсли Мейтланд-Найлс от Арсенал след лош старт на мандата на Жозе Моуриньо като старши треньор в Рим.

Португалският специалист постави под съмнение характера на своите подопечни, след като загуби с 3-4 от Ювентус в неделя, при което тимът направи обрат с 3-1 в своя полза за седем минути и след това пропусна дузпа. Рома вече допусна девет поражения в Серия А от началото на кампанията и е на седмо място с девет точки от зоната на Шампионска лига./БГНЕС