Отхвърлените „стари кучета“ отново са тук

Франция и Германия – последните два световни шампиона – се борят за директна битка в групата на Евро 2020. И треньорите Дидие Дешан, и Йоахим Льов са се поддали на натиска на феновете и са променили решенията, взети преди много години.

Карим Бензема изигра първия си мач за Франция от 6 години, докато Томас Мюлер и Матс Хумелс се завърнаха в Бундеслигата след 925 дни в изгнание. Селекционерите не издържаха, тъй като и трите са двигатели на Реал Мадрид, Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд.

Бензема пропусна дузпа при победата на Франция с 3: 0 над контрола над Уелс. Вратарят Дани Уорд умело парира изстрела в долния ляв ъгъл. Бензема вече има необичайна поредица от три дузпи поред с отбора. Преди това той се провали в мача със Швейцария на Мондиал 2014 и със Швеция в приятелски мач. За успеха на „петлите“ обаче се погрижиха още трима нападатели – веднага вкараха Килиан Мбапе, Антоан Гризман и Осман Дембеле. 33-годишният Бензема има 81 мача и 27 гола за родината си. Последните два бяха срещу Армения през 2015 година.

„Всичко се промени“, каза Дидие Дешан след мача. – И от моя страна, и от страната на Карим. Няма да казвам кога и как. Когато реших да бъда в отбора, мислех, че е правилно. Ще се радвам, ако вкара гол. Но може би е по-добре да оставите хитовете му на европеец. Бензема показа, че има голямо желание да играе за националния отбор. „

Дешан завърза най-дългата си серия, без да допусне гол – три мача. „Петлите“ не вкараха срещу Казахстан (2: 0), Босна и Херцеговина (1: 0), а сега и Уелс. Вратарят Уго Лорис стартира като капитан на френския национален отбор за стотен път. На второ място във вечния рейтинг на Дешан той има „само“ 54 мача с лента.

На немска земя Томас Мюлер стана треньор на германския национален отбор, а Бундестимите завършиха с 1: 1 срещу Дания. 31-годишният нападател не спира да бяга и да командва съотборниците си. „Трудно е да се прецени как съм играл, защото съм много уморен“, призна асото.

Вестник Bild го нарече „Радио Мюлер“ заради постоянните команди към съотборниците му. „Натисни, Лерой!“, „Влез в средата, Клости!“, „Върви, гъска!“ – ето само няколко от тях. Мюлер също имаше шанс за гол в 14-ата минута след подаване на Джошуа Кимих, но ударът му беше слаб. Когато двата отбора се върнаха в съблекалнята за почивка, нападателят продължи да жестикулира.

„Разбира се, комуникацията е по-добра от преди“, каза Лев. – На терена беше по-шумно. Отборите бяха по-добри. Жалко, че една небрежност ни отне победата. „

Матс Хумелс явно не хареса тактиката с трима защитници, на която треньорът разчиташе. Очевидно я е тествал за дербито на голямата група срещу Франция и Португалия. След почивката Лев нокаутира Хумелс заради отсечка, която го притесняваше през последните дни. Но на терена беше ясно, че асът на Борусия Дортмунд има доверието на диригент.

„Много съм ядосан, че не спечелихме такъв мач“, каза Мюлер. За нападателя мач номер 101 в националния отбор. Няма друг играч с много участия за Германия под ръководството на Лев.

„Завръщането е факт, но само времето ще покаже дали е към по-добро“, пише Bild.