Отличният гол на Матю от 30 метра донесе успех на ЦСКА над ЦСКА през 1948 година.

ЦСКА спечели осмата си победа от началото на сезона в лигата efbet, побеждавайки ЦСКА през 1948 г. в последния мач от 14-ия кръг на надпреварата. Срещата завърши при резултат 1:0 в полза на червените, а единственият гол бе Юрген Матей. Половин час след началото на мача капитанът на армейците отбеляза отличен удар от 30 метра. Малко по-късно Георгий Йомов можеше да се отличи, но ударът му срещна дясната греда.

Победата на ЦСКА обаче беше помрачена от две контузии в тима на Стойчо Младенов. Настоящият Томас Лам беше контузен на загрявката и трябваше да бъде заменен от Карол Метс. В 31-ата минута Ахмед Ахмедов принудително напусна терена заради контузия в коляното.

След успеха си ЦСКА се изкачи на второ място в класирането с 26 точки – 7 от лидера Лудогорец, който обаче има още един мач. ЦСКА 1948 остава на 12-то място с 11 точки в актива.

ЦСКА – ЦСКА 1948 1:0
Голмайстори: 1:0 Юрген Матей 30′
Жълти картони: Амос Юга, Иван Турицов (C), Георги Ангелов, Димитър Пиргов, Емил Мартинов (C48)
червени картони:

По време на загрявката преди мача Томас Лам се контузи, поради тази причина в последния момент беше заменен от Карол Мец.

ЦСКА отправи първия си точен удар в мача в 8-ата минута. Греъм Кери стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Даниел Наумов.

Само след 120 секунди червените създадоха нова опасност пред вратата на съперника. След объркване в наказателното поле Даниел Наумов стреля, но неуспешно и топката срещна Вилдшут в краката. Холандецът стреля от въздуха, но много неточно над гредата.

Гостите бяха много близо до гол в 19-ата минута. Галин Иванов идеално центрира след фаул, Димитър Пиргов с глава прати топката в горния ляв ъгъл на Бусато, който обаче показа отличен рефлекс и вкара.

В 25-ата минута Георгий Йомов се разписа по десния фланг. Крилото стреля много опасно от разстояние, но не можа да намери очертанията на вратата, пазена от Наумов.

Няколко секунди по-късно подопечните на Стойчо Младенов организираха добра атака: Брадли Мазику намери Амос Юга, който се опита да стреля, но топката рикошира в тялото на Симеон Петров и се втурна заплашително в горния десен ъгъл на вратата на гостите. Даниил Наумов обаче внимаваше и изби в корнер. След неговата игра топката стигна до Георги Йомов, който стреля силно от далечна дистанция, но встрани от целта.

В 30-ата минута ЦСКА окончателно поведе. След като докосна Брадли, Мазик отиде при Юрген Матей. Защитникът пое топката и изигра ролята на защитник на гостите с мощен удар от 30 метра.

Веднага след попадението треньорът на червените Стойчо Младенов трябваше да направи принудителна смяна, след като Ахмед Ахмедов получи контузия в коляното. Калоян Кръстев зае неговото място.

Домакините можеха да отбележат втория гол в 36-ата минута. Съперниковият футболист се завърна при Даниил Наумов, който беше смачкан от Калоян Кръстев. Вратарят опита да намери съотборник, но подаде пас към Георгий Йомов в наказателното поле. Крилото тръгна напред, но малко преди удара защитникът на гостите успя да сложи крак и да избие в корнер. След ъглов удар топката срещна Йомов, който удари силно, но право в дясната греда.

При контраатаката Галин Иванов опита да изненада Бусато с далечен удар, но не успя да намери очертанията на вратата.

Гостите започнаха по-активно втората част, като в 48-ата минута Галин Иванов стреля от границата на наказателното поле, но Густаво Бусато се намеси и спаси.

В 51-ата минута Бусато се намеси, след като Галин Иванов сам изведе Крум Стоянов срещу бранителя на ЦСКА. Футболистът стреля силно гостите, но бразилският защитник на “червените” успя да избие с гърди.

В следващите минути ЦСКА се опита да окаже натиск върху съперника, а през 60-те години домакините създадоха добра позиция пред Даниил Наумов. Греъм Кери намери Яник Уайлдшут на ръба на кутията. Холандецът стреля по диагонал, но над гредата.

В 75-ата минута домакините бяха близо до втория гол. Калоян Кръстев игра отлично в наказателното поле на съперника. Нападателят удари силно, но Даниил Наумов спаси. Няколко секунди по-късно Георги Йомов нахлу в наказателното поле и се опита да мине по земята. Наумов шутира, когато топката стигна до Йоан Бай, който не можа да намери празна врата от няколко метра.

В 80-ата минута на срещата Галин Иванов опита да предотврати Бусато с фаул, но бразилският защитник стреля добре и спаси.

ЦСКА пропусна страхотна възможност да удвои преднината си в 84-ата минута. След бърза контраатака Тибо Вион игра отлично срещу Йоан Бай срещу Даниел Наумов. Фланецът влезе в наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл на вратата, но не успя да пробие и топката си отиде.

В дълбините на продължението на мача, добавен от рефера, Йомов удари опасно, но топката премина над гредата на Даниел Наумов.

Композиции

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей – к, 20. Карол Мец, 19. Иван Турицов (73 – 15. Тибо Вион), 18. Брадли Мазику, 3. Джеферсън, 21. Амос Саут, 8. Греъм Кери ( 73 – 7) Йоан Бей), 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдшут (63 – 24. Карло Мухар), 23. Ахмед Ахмедов (31 – 14. Калоян Кръстев)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 28. Пламен Гълъбов, 15. Тибо Вион, 7. Йоан Бай, 5. Федерико Варела, 14. Калоян Кръстев.
Треньор: Стойчо Младенов

ЦСКА 1948г: 29. Даниил Наумов, 3. Димитър Пиргов, 6. Деян Лозев (46 – 7. Марио Топузов), 9. Денислав Ангелов (84 – 98. Валентин Йосков), 25. Георги Ангелов, 33. Галин Иванов, 20. Ангел Бастунов, 37 Емил Мартинов, 77. Крум Стоянов (66 – 10. Георги Русев), 87. Симеон Петров, 18. Ивайло Чочев
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 8. Ивайло Климентов, 10. Георги Русев, 98. Валентин Йосков, 64. Владимир Гогов, 22. Димитър Илиев, 7. Марио Топузов.
Треньор: Николай Киров

съдия: Валентин Железов