Откритото първенство на САЩ по тенис за тийнейджъри взе два големи скалпа (резултати)

Каква нощ в един Ню Йорк за двама тийнейджъри, които разтърсиха US Open със сензационни победи за мъже и жени. Двама топ фаворити напускат турнира: шампионът през 2020 г. и най -противоречивата мъжка фигура тази година.

Наоми Осака завърши защитата на титлата си след 7: 5, 6: 7, 4: 6 на канадската тийнейджърка Лейла Фернандес.

Едва на 18 години, свят # 70 даде урок по хладнокръвие, умна и спокойна игра, но в същото време психологическа победа с постоянно вдъхновение в сайта, която тя сама организира.

Лейла крещеше при всяка успешна игра, стискайки юмруци и сякаш се докосваше на фона на сиянието на това момиче, дори в детството.

Снимка: Getty Images

Но хлапето беше достатъчно силно, за да събори двукратния шампион, изоставайки от него. Осака сякаш не вярваше в себе си, често се ядосваше и изглеждаше като някой, готов да се откаже.

Два пъти японката хвърли ракетата на корта, след като направи същото с кърпата по време на почивката. Не е ясно защо Наоми изглеждаше в такъв хаос онази нощ, нито е известно, че е имала физически проблеми преди мача.

Тя сервира победа с 2: 0 с 6: 5 във втората, но дори тогава тя сякаш не повярва и направи тире, а в тай-брейка даде на тийнейджърките леки очила, които дадоха крила на Фернандес завой.

„Знаех, че мога да спечеля“, каза уверената Лейла, която постига най -голямата си победа и може да мечтае. „Хората ме подкрепяха, въпреки че всеки знае колко много обществеността в Ню Йорк обича Наоми.“

В следващия мач Лейла ще се изправи срещу опитната Анжелика Кербер.

След елиминирането на шампиона никой от четиримата полуфиналисти за миналата година не остана в турнира. Виктория Азаренка загуби от Гарбина Мугурус с резултат 4: 6, 6: 3, 2: 6, а Джени Брейди и Серина Уилямс изобщо не участваха поради контузии.

Изненадата за жените дойде около час, след като 18-годишният Карлос Алкараз легна на корта, като държеше главата си с недоверие, след като победи Стефанос Циципас. В тази луда нощ друг тийнейджър създаде титлите на US Open.

Испанецът, наричан наследник на Рафа Надал в преследване на мъжкия тенис, спечели в луд, луд мач с резултат 6: 3, 4: 6, 7: 6, 0: 6, 7: 6 за четири часа и 11 минути срещу номер 3 …

Алкараз, който завърши 55 -и, вкара 61 поредни победи в мача и смело и арогантно игра срещу Стефанос, който беше смятан за фаворит дори за достигане до финала в Ню Йорк.

Отново го изсвириха, когато отиде отново в банята за няколко минути. Този път подобна тактика не помогна и третото място в схемата напусна турнира. Именно тези паузи дразнеха съперниците, което през последните дни стана тема на US Open, а Циципас се превърна в най -обсъжданата фигура.

И тук зрителите помогнаха, като по всякакъв начин подкрепиха аутсайдера и тийнейджъра, особено в трудните моменти от четвъртия сет. Тогава гръкът игра мощно и победи Алкараз с геврек – 6: 0. Но феновете не позволиха на испанеца да бъде разочарован и той се издигна до славната си победа.

Наградата на 18-годишния спортист е мач от четвърти кръг срещу германеца Петер Гожовчик, който е класиран на 141 място.