Отегчен Ливърпул повишава увереността в 10 Арсенал на Анфийлд – World of Football – Англия

Отборите Ливърпул и Арсенал не успяха да спечелят и завършиха с резултат 0:0 първия полуфинален мач от Купата на лигата през сезон 2021/2022. Лондонският клуб игра по-малко от 70 минути след гостуването си на Анфийлд с човек, изгонен на 24 Гранит Яка с прав червен картон за фаул срещу Андрю Робъртсън.

Воденият от Юрген Клоп тим обаче не успя да се възползва от численото си предимство, напротив, домакините не създадоха големи проблеми пред вратата, охранявана от Арън Рамсдейл, а гостите от столицата могат да бъдат доволни от резултата. реванш следващата седмица за определяне на победителя на Емирейтс Стейдиъм.

Победителят след него ще се бори с Челси за трофея за Купата на лигата, защото сините победиха Тотнъм Хотспър и са първи финалист във финалния мач, който ще се проведе през февруари на Уембли.

връзка1 “>

Gulliver/GettyImages

Юрген Клоп излезе с най-добрия възможен резултат за първия полуфинал, като направи осем смени след среща с Шрусбъри Таун за ФА Къп. Ван Дайк, Анди Робъртсън и Фабиньо бяха единствените трима, които запазиха местата си в стартовия състав, докато капитаните Джордан Хендерсън и Диого Жота се върнаха в стартовия състав от 11.

В отсъствието на Мохамед Салах и Садио Мане, които имат задължения към CAN, техните места заеха Роберто Фирмино и Такуми Минамино.

Микел Артета направи пет смени на Арсенал след поражение с 0-1 от Нотингам Форест в ФА Къп в неделя. Мястото на Бернд Лено под рамката беше заето от Арън Рамсдейл, докато Габриел Магалес и Кийрън Тиърни се върнаха към защитната стена на артилеристите. Гранит Джака премина предварителния фитнес тест и започна от първата минута, докато Лаказет поведе атаката на лондончани.

Мартин Джодегард пропусна посещението на Мърси Ривър заради положителен тест за коронавирус, а Лено, Роб Холдинг, Нуно Таварес и Чарли Патино бяха на пейката за този мач.

Арсенал започна малко по-активно мача, а по-малко от две минути по-късно защитникът на гостите Седрик Соареш се наложи да потърси лекарска помощ, след като почувства дискомфорт в бедрото, но португалецът продължи игровата си дейност. Ливърпул се засили и в петата минута Габриел Найтмар върна топката обратно към Рамсдейл, но за щастие на Магалас изби в корнер. В шестия Фирмино имаше добър шанс да удари вратата на Рамсдейл, но ударът му с глава бе париран от английския защитник. “Арсенал” се опита да избута “Ливърпул” дълбоко в “червената” зона, а лондончани не пренебрегнаха това, което отвори коридорите за домакините. На десетата минута Седрик Соарес най-накрая седна на тревата, тъй като дори преди това не беше успял да влезе във въздушен бой с Андрю Робъртсън, поради което на негово място се появи Калъм Чембърс.

Ливърпул - Арсенал

източник: Gulliver/GettyImages

В 12-ата минута Минамино центрира Фирмино и бразилецът опита да разиграе този път, но вместо това Бенджамин Уайт постави крак в пътя на топката и за негово щастие не намери очертанията на лондонския гол. В 24-ата минута Гранит Яка бе изгонен с директен червен картон след безцеремонно попадение на Диого Жота пред наказателното поле на “артилеристите”. Това се случи, след като Андрю Робъртсън даде дълъг пас към Диого Жота, който овладя гърдите, а Джака последва топката и се опита да я удари, но вместо това той уцели червения португалски голмайстор в гърдите и е съвсем логично реферът да го изрита навън. . . . Александър-Арнолд удари стената, след което опита отново, но топката отиде встрани. Артета реагира веднага след като Роб Холдинг замени Еди Нкетия в играта за гостите.

До края на полувремето на Анфийлд не се случи нищо интересно, тъй като Ливърпул не успя да притисне максимално съперника. В 47-ата минута Такуми Минамино проби отляво, а Калъм Чембърс само го придружи, след което японецът започна да центрира към Фирмино в наказателното поле на Арсенал, но пасът му се превърна в опасен удар, който не влезе във вратата на Рамсдейл.

Ливърпул продължи да оказва натиск върху съперника, който навлезе дълбоко в центъра, а в 68-ата минута домакините имаха първия си голям шанс в мача. Минамино получи топката в наказателното поле на Арсенал и стреля по диагонал, но неточно. Четири минути по-късно Букайо Сака пропусна изключителен шанс за Арсенал, озовавайки се един срещу друг с Алисън Бекер, който обаче отсече корнера пред англичанина и блокира удара на артилеристите.

В последната минута на редовното време Ливърпул допусна непростима грешка след първата грешка при центриране на Арсенал. Топката беше предадена отдясно на резервния Неко Уилямс, а Роберто Фирмино изби двама защитници на Арсенал, след което топката се озова в Такуми Минамино, чийто удар от няколко метра не намери очертанията на вратата на “артилеристите”. В добавеното време Рамсдейл спаси още един удар на японеца и с помощта на Кийрън Тиърни прати топката далеч от вратата си.

FT / ЛИВЪРПУЛ – АРСЕНАЛ 0:0

Ливърпул: Алисън – Трент Александър-Арнолд, Джоел Матип, Върджил ван Дайк, Андрю Робъртсън – Фабиньо, Джордан Хендерсън, Джеймс Милнър – Диого Джота, Такуми Минамино, Роберто Фирмино

Мениджър: Юрген Клоп

Арсенал: Аарон Рамсдейл – Седрик Соарес, Бен Уайт, Габриел Паулиста, Кийран Тиърни – Самби Локонга, Гранит Хака, Букайо Сака – Александър Лаказет, Габриел Мартинели, Еди Нкетия

Мениджър: Микел Артета