Олимпийски шампион – поредното препятствие за Григор Димитров в Париж!

Александър Зверев е следващият съперник на Григор Димитров в Rolex Paris Masters. В спор за място на 1/8-финалите на последния турнир от серията Мастърс 1000 за сезона, Зверев победи борещия се Душан Лайович – 6:3, 7:6 (5) и си осигури среща с българина. Димитров и Зверев имат само три срещи помежду си в историята на ATP Tour, а последният мач помежду им се пада на „далечната“ 2016 г., когато успехът отива при едва тогава 19-годишния Саша.

Зверев започна отлично началната част, а съперникът просто не можа да устои на хитрата му игра. Германецът, който беше и категоричният фаворит в мача, стреля уверено 3:0, но Лайович далеч не се отказа. Сърбинът все по-често започна да атакува противника от страната с бекхенд, защото видя неуспешните опити на Саша да нанесе този удар. След втората пауза Зверев поиска медицински тайм-аут, тъй като явно не се чувстваше в оптимална физическа форма.

Проблемите с врата на финалиста от US Open 2020 изглежда се изпариха след медицинска намеса. Зверев отново започна да играе с обичайните си високи скорости, а броят на грешките на ракетата му рязко падна, което му осигури стартов сет след седмия ас от началото на мача.

И двамата тенисисти влязоха колебливо във втория сет, като не успяха първо да възстановят ритъма си на играта. Понякога сервитьорите се сблъсквали със сериозни предизвикателства но именно в най-важните моменти те започнаха да показват най-добрия си тенис, запазвайки подаванията си. Този сценарий се повтаряше многократно, но до почивката така и не се стигна, което естествено доведе до тай-брек.

В решителния дълъг мач Лайович допусна грешка от самото начало, но това не притесни Сабрина, която възстанови паритета с феноменална игра в резултат. Преди решителния момент в мача си размениха поредния мини-брейк. Несигурен в последните минути Зверев се възползва от лесно попадение в полето си и поведе с пробив – 5:3. Именно рутинните грешки за пореден път доказаха липсата на стабилна психика в играта на Лайович, които донесоха на Зверев дълго- чакаха победата.