Ожесточена битка във Варна, дузпа спаси Черно море срещу Царско село

Черно море и Царско село завършиха мача от 14-ия кръг на лигата efbet с резултат 1: 1. Царскоело остава на последното място в класирането. Гостите могат много да съжаляват за загубената победа, тъй като водеха до 90-ата минута, когато домакините получиха право на дузпа. Царско село поведе с гол на Алена Стеванович в 53-ата минута, но Евгений Сердюк изравни резултата от дузпа в добавеното време. Срещата завърши с грозни сцени и червени картони за Родриго и Милан Йокич.

Мартин Кавдански в 9-ата минута фаулира срещу Евгений Сердюк и получи жълт картон от рефера Никола Попов.

В 11-ата минута Царско-село направи изумителен пас. Иван Дюлгеров много колебливо излезе извън наказателното поле, за да изиграе топката. Той изрита тялото на Живко Атанасов, след което топката срещна празната врата на Миси Мезу, но нападателят на Царскосел бе напълно разочарован и стреля.

Евгений Сердюк стреля от дистанция в 26-ата минута, но от лявата греда на Янко Георгиев. Минута по-късно Велислав Василев удари с глава, но слабо и право в ръката на Янко Георгиев.

В 33-ата минута Христо Попадийн извърши нарушение срещу Евгений Сердюк в близост до наказателното поле на Царское село, но колкото и да е странно, съдията Никола Попов пренебрегна ситуацията.

Царско село поведе с 1:0 в 53-ата минута, когато гостите организираха много добра контраатака. Лукас Диас изпрати отличен пас към Алена Стеванович, която бе пропусната от Цветомир Панов. Стеванович с диагонален удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Иван Дюлгеров.

Велислав Василев стреля по двама играчи на Царскосел в 54-ата минута, след което стреля от дистанция, но Янко Георгиев се намеси и изби топката в корнер.

Леандро Андраде направи добър шприц в 77-ата минута, след което стреля, но Янко Георгиев скочи и успя да се измъкне.

Съдията Никола Попов реализира дузпа в 89-ата минута за Черно море. Христо Попадин и Янко Георгиев действаха много разсеяно. Попадин остави топката на вратаря, но той закъсня и Евгений Сердюк го изпревари, след което Георгиев го събори в наказателното поле. Дузпата бе реализирана от Сердюк, който в първата минута на добавеното време прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Георгиев.

В третата минута на добавеното време в мача се стигна до бой между играчите на Царскосел и Черноморския регион. Сблъсъкът бе предизвикан от Милан Йокич и Родриго, които си размениха удари и предизвикаха реакция на съотборниците си. Грозните сцени бяха спрени с намеса на органите на реда. Йокич и Родриго бяха изгонени с прав червен картон, а Сердюк получи жълт.

Черно море е четвърто в класирането с 22 точки, а Царско село остава последно с 10 точки. В следващия кръг, след почивката за мачовете на националните отбори, моряците гостуват на Ботев Пловдив, а Царскосело приема Славия.

Черно море – Царско село 1:1

0:1 Ален Стеванович 53′

1: 1 Евгений Сердюк 90 + 1 (дузпа)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров (78 ‘- 92. Джеваро Непомусено), 2. Цветомир Панов (78’ – 32. Мартин Дичев) – 71. Васил Панайотов, 2 Даниел Димов (с) – 17. Велислав Василиев, 20. Зе Гомеш (57 ‘- 15. Леандро Андраде), 72. Родриго Енрике – 9. Евгений Сердюк

резерви: 22. Георгий Георгиев, 4. Росен Стефанов, 88. Павел Георгиев, 14. Калин Георгиев.

Главен треньор: Илиян Илиев

Царско село: 1. Янко Георгиев – 25. Александър Александров, 3. Мартин Кавдански, 83. Христо Попадин, 77. Луис Нганиони – 93. Васил Шопов (57 ‘- 22. Милан Йокич), 10. Лъчезар Балтанов – 12. Лукас Диас ( 78′- 20. Петър Атанасов), 80. Карлос Охене, 8. Ален Стеванович (67′ – 7. Димо Бакалов) – 29. Гаетан Миси Мезу (57’ – 9. Милчо Ейнджълс)

резерви: 30. Кристиан Василев, 4. Дилян Георгиев