Ново унижение! Бразилия взриви и България

Българският отбор по волейбол за мъже претърпя поредното унизително поражение в Лигата на нациите, като загуби от олимпийския шампион Бразилия с резултат 0: 3 (16:25, 22:25, 12:25) във втория мач от третата седмица на турнира. турнир в италианския град Римини. Лъвовете играха по същия начин до първата техническа пауза във всеки мач, но след това, както и с поражението на световния шампион, Полша се срина вчера и Селесао вкара поредица от точки, осигурявайки успеха му, което го доведе до лидера на класирането по-рано. други мачове вечер.

Централният блокер Стефан Чавдаров и разпространителят Светослав Станков отпаднаха от групата за мача, Цветан Соколов също не игра. Първата игра започна по същия начин и битката се водеше по точки до първата техническа почивка, която завърши при резултат 8: 7 за бразилците. След това вкараха три точки подред и постепенно продължиха да увеличават разликата, достигайки осем точки при 21:13. До края на частта волейболистите Карлос Шванке нямаха проблеми и спечелиха с резултат 25:16.

Winbet е истинска тръпка от победата! (18+)

Лвов оказа по-сериозна съпротива на олимпийските шампиони през второто полувреме, в началото на което игра с резултат 7: 4, а първата техническа пауза падна при 8: 3 в тяхна полза. Постепенно бразилците изравниха резултата и направиха пълен обрат, водейки във второто техническо прекъсване с резултат 16:15. Впоследствие Кариока игра при 21:18 и 23:20, но волейболистите Силвано Пранди вкараха две точки подред, а колегата му Карлос Шванке направи почивка. Това даде резултат и след две поредни точки Селесао спечели играта с резултат 25:22.

Отличен старт на третата част записаха „трикольорите“, водещи при резултат 5: 2 и 7: 4, но първата техническа почивка дойде само преди време – 8: 7. Както и в предишните два мача, Бразилците направиха пълен пробив, но този път го направиха впечатляващо, вкарвайки осем точки подред. Втората техническа пауза – 16: 9 за южноамериканците, които не спряха дотук и допълнително унизиха лъвовете. Разликата продължи да расте, а бразилците победиха обвиненията на Силвано Пранди с резултат 25:12 и спечелиха.

Най-резултатен беше Радослав Параунов с 8 точки (1 ас), колкото и Аспарух Аспарухов. Денис Карягин завърши със 7 точки. При южноамериканците Рикардо Лукарели беше най-високият с 15 точки (5 аса), 10 точки добавиха Алън Соуса (1 ас) и Флавио Гуалберто (2 аса, 3 блокади).

България е класирана на 14-о място в класирането с 5 точки след една победа и седем загуби. Бразилия оглави таблицата със седми успех и 21 точки.

Националният отбор на Холандия ще се срещне утре в 16:00, а Полша в 22:00.

БЪЛГАРИЯ – БРАЗИЛИЯ 0: 3 (16:25; 22:25; 12:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 1, Радослав Парапунов 8, Денис Карягин 7, Аспарух Аспарухов 8, Николай Къртев 2, Николай Колев 4 – Владислав Иванов-либеро (Владимир Станков, Георги Петров 4, Гордан Люцканов, Святослав Иванов 2)
Основен треньор: Силвано Пранди

БРАЗИЛИЯ: Фернандо Крелинг 2, Алан Соуза 10, Дъглас Соуза 8, Рикардо Лукарели 15, Флавио Хуалберто 10, Исак Сантос 5 – Майк Рейш-Либеро (Маурисио Борхес, Уолас де Соуза, Бруно Ресенде, Габриел Кавалкевич 2)
Основен треньор: Карлос Шванке

КЛАСИФИКАЦИЯ НА ВРЕМЕТО В ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ – ТУК!