Новият страхотен вратар отново спря европейския шампион, но рекордът е факт

Европейският шампион Италия завърши второ поредно равенство в група С от квалификацията за световното първенство през 2022 г. Изборът на Роберто Манчини беше направен 0: 0 по време на гостуването им в Швейцария.

Както в мача срещу България, „Адзурите“ за пореден път отчаяно се нуждаеха от фантастичен вратар. След нашия Георги Георгиев тази вечер Ян Сомер изигра голям мач срещу тях. Опитният защитник дори спаси дузпата на Жоржининьо.

Най -после победа!

България победи Литва с 1: 0, Хочев е герой!

Независимо от това, италианците подобриха световния рекорд за най -много участия без загуби за националния отбор в официален мач с -36.

В група С отборът остава лидер с 11 точки. Швейцария има седем, България има пет, но и още два мача.

Снимка 545468

Източник: СИП / БГНЕС

Първата добра възможност беше за европейския шампион. Чиро Имобиле се ориентира добре в наказателното поле, но момент преди решителния му удар защитникът на домакините препречи пътя за топката.

Тежки моменти дойдоха за швейцарските домакини и Ян Сомер трябваше да покаже чудеса на смелост, за да спаси ударите на Лоренцо Инсине и Доменико Берарди.

В 42 -ата минута подопечните на Мурат Якин очакваха с нетърпение гол. Защитникът на Борусия Дортмунд Мануел Аканджи се оказа незащитен в наказателното поле на ескадрилата, но удари напречната греда с глава.

Италия имаше голям шанс в 51 -ата минута, когато Рикардо Родригес фаулира в своето поле. След намесата на VAR, съдията Карлос Дел Серо реши, че наказателният удар не трябва да се отменя. Потенциалният носител на Златната топка тази година, Жоржининьо пое контрола, но халфът загуби един срещу един срещу Ян Сомер.

Германия и Испания с опустошителни победи в световните квалификации

Трудна вечер за Армения и Грузия

Пет минути преди края Николо Занило можеше да вземе три точки в полза на Рим, но дори и тук последното препятствие пред вратата беше Ян Сомер.