Нова изненада в Купата на краля – Футболен свят – Испания

Втора дивизия Спортинг Хихон се класира за 1/8-финалите на Купата на Испания, след като победи Виляреал с 2-1. Жълтата подводница поведе в началото на второто полувреме благодарение на гол на Раул Албиол. Излезлият в резерва Урош Дурдевич изравни резултата в 67-ата минута, а Богдан Милованов донесе успеха на домакините две минути преди края.

Унай Емери пристигна в Хихон с поредица от шест победи и отбеляза 20 гола в последните си 4 мача. Това обаче не помогна на Ел Молинон. Домакините започнаха по-силно, но след почивката Виляреал овладя играта. След домакина гостите бяха близо до втория гол, но брилянтната намеса на Диего Марино спря Алберто Морено.

След неуспешно изчистване на Рули топката стигна до Дучевич, който изравни резултата в 67-ата минута. След това мачът имаше равни положения и пред двете врати, но отличната комбинация на Спортинг в крайна сметка доведе до победния гол на Милованов.