Неусетно! Диви “жребчета” удариха звездата на Бавария от 5:0 + СНИМКИ

Борусия Мьонхенгладбах се подигра с Байерн Мюнхен и го победи с 5:0 във втория кръг на Купата на Германия. Така рекордьорът по трофеи (20) отпадна на този етап за втора поредна година.

Подакътниците на Ади Хутер напълно надиграха хегемона през първото полувреме и водеха с 3:0 до 21-ата минута. Куадио Коне откри по-рано, а наскоро бяха добавени два гола от кошмара на баварците Рами Бенсебайни.

Могъщият Байерн Мюнхен отдавна не изглеждаше толкова страхлив и слаб, като направи първия си точен удар преди края на първото полувреме. Домакините дори може да съжаляват, че не поведоха с по-голяма разлика в почивката срещу звездната формация от Мюнхен.

Брил Емболо обаче не каза тежката си дума и нахлу в рестарта на мача с два гола, за да премахне интригата. За Гладбах това е първи успех за Байерн след седмия опит.

Жребчетата започнаха шеметно на своя стадион Борусия Парк и откриха резултата още във втората минута. Куадио Коне отбеляза първия си гол за Борусия Дортмунд с добър пас в наказателното поле на Брил Емболо.

Натискът на домакините беше жесток, а невероятен пропуск пред Мануел Нойер направи Йонас Хофман, който имаше претенции за неуспешна дузпа. Малко след това баварски страж спаси биещия Емболо, а Денис Закария и Рами Бенсебини бяха неточни.

Поредната разнообразна и бърза игра на Гладбах отново завари баварската защита неподготвена, а разликата нарасна до две попадения. Йонас Хофман хитро застана зад гърба на защитата, избяга от засадата и върна свободния Бенсебини, който не сбърка.

Атакуващата игра на Байерн изобщо не се получи, а в защита беше напълно плачевна. Кошмарът стана заплашителен, защото в 20-ата минута реферът Тобиас Шилер отсъди дузпа за нарушение на Лука Ернандес срещу Емболо, а Бенсебайни отбеляза от бялата точка – 3:0!

Първият точен удар на гостите дойде десет минути преди почивката, когато Серж Гнабри удари от въздуха, но не попречи на вратаря Ян Зомер. Към края на първото полувреме Леон Горецки беше неточен.

Горецкая повтори упражнението в началото на второто полувреме и този път беше опасно точна, но Зомер се намеси блестящо. Снарядът на Гнабри последва, но високо на трибуните.

Точно когато Байерн изглеждаше във възход, интригата беше почти елиминирана от двата гола на Брил Емболо в 51 и 58 минути. В първия случай нападателят се възползва от грешката на резервата веднага след Дайо Упамекано, а във втория избута Нойер от петнадесет метра.

Сдвояване за фаворит за Златната топка от голмайстора на Байерн Мюнхен Роберт Левандовски той беше изненадващо кротък и не можеше да направи нищо срещу стабилната защита на Борусия, която тази вечер постигна един от най-големите резултати в историята си.

Томас Мюлер първо блокира погрешно точен удар към вратата на Гладбах, а след това опита да я снижи с атрактивен удар на близката греда, но безуспешно. Йосип Станишич беше близо до гола, а Зомер спаси красив удар на Корентин Толисо от близко разстояние.

Борусия Мьонхенгладбах – Байерн Мюнхен 5:0