Неудобният ПСЖ се изправя срещу слаб Лориан – Футболен свят – Франция

ПСЖ отново показа силни слабости, завършвайки наравно 1-1 при гостуването на Лориан в мача от 19-ия кръг на Лига 1. Том Монкондуи шокира домакините в 40-ата минута. Минута преди края на мача Мауро Икарди изравни резултата, спасявайки парижани от срамно поражение.

Гостите започнаха много набързо, а Лориен получи първите две шанса в мача. Терем Мофи контраатакува, но стреля абсурдно, далеч от истината. Три минути по-късно Куатара опита отдалеч, но неточно.

В 16-ата минута Терем Мофи сам се отдръпна от Кейлор Навас, но колебливо се приближи и не успя да подаде костариканеца. Веднага след това Лориен предизвика поредната намеса на охраната на обърканите гости.

В 26-ата минута отлична индивидуална игра на Лео Меси. След комбинации с Ди Мария, геният отведе топката до границата на наказателното поле и стреля силно, но топката срещна страничната греда на вратата на Лориан.

Все пак в 40-ата минута домакините постигнаха заслужения си гол. След поредната бърза контраатака на оранжевите, Том Монконди буквално се опита да пробие мрежата, но в крайна сметка отбеляза за 1:0.

В началото на второто полувреме Лориан имаше страхотен шанс за нов гол. Данго Утара получи топката на носилка, но мощният му удар бе блокиран от защитник. В следващите минути пропуснаха Джорджинио Вайндалдум и Анхел Ди Мария. Лионел Меси също опита късмета си в 73-ата минута, но не уцели вратата.

Четири минути преди края на мача Серхио Рамос успя да получи един глупав втори жълт и червен картон съответно, правейки вечерта в ПСЖ абсолютно ужасяваща.

Въпреки това 60 секунди преди края на мача Мауро Икарди се превърна в герой за домакините, като майсторски засече пас към крайното 1:1.

Лориан – ПСЖ 1:1

1:0 – Том Монкондуи (40)

1:1 – Мауро Икарди (90 + 2)

Ето съставите на двата отбора:

Лориан: Нарди, Мендес, Лапорт, Йенс, Льо Гоф, Абергел, Монкондуи, Льо Фи, Куатара, Лориен, Мофи;

ПСЖ: Навас, Мендес, Кимпембе, Маркиньос, Хакими, Гей, Ерера, Вийналдум, Меси, Ди Мария, Икарди;