Несигурната Франция отново се препъва, Украйна равенства – Световното първенство по футбол

Отборите на Украйна и Франция не успяха да спечелят, завършвайки 1: 1 в ключовия мач от група D от квалификационния цикъл на световното първенство-2022. Микола Степаненко стана автор на попадението за Украйна в 44 -ата минута, а Антъни Марсиал възстанови паритета 5 минути след началото на второто полувреме. Карим Бензема уцели гредата в края, но хората на Дидие Дешан така и не намериха победния гол.

link1 “>

Украинците започнаха здраво и създадоха първия шанс в мача. Андрей Ярмоленко опита целта си от около 25 метра, но вече над вратата на Лорис.

Постепенно французите поведоха във владението, но шансовете бяха малки. Антоан Гризман остана на няколко сантиметра от вратата в 27 -ата минута, а десет минути по -късно Забарни пропусна вратата след допълнителна.

Две минути преди края на частта обаче настъпиха и двата най -важни момента. Първо Антъни Марсиал пропусна очи в очи с Андрей Пятов, а по -малко от 30 секунди по -късно Николай Степаненко буквално застреля Уго Лорис от голямо разстояние с резултат 1: 0.

В началото на второто полувреме обаче “петлите” свалиха коравата защита на домакините. Разбърквайки се пред вратата на Пятов, Марсиал беше на правилното място, за да компенсира пропуска си в началото на мача.

Голът обаче не наклони везните в нито една посока, тъй като украинците останаха стабилни на терена. Най -близо до целта беше Карим Бензема, който удари напречната греда на 78 -то място от много близко разстояние.

До края на мача петлите продължиха да притискат, но гол не бе отбелязан. Така Франция остана лидер с 9 точки в 5 мача. Украйна и Финландия споделят второто място, но скандинавците имат два мача по -малко от преките си конкуренти.

Украйна – Франция 1: 1

1: 0 – Николай Степаненко (44)

1: 1 – Антъни Марсиал (50)

Вижте съставите на двата отбора:

Украйна: Пятов, Кривцов, Забърни, Матвиенко, Тимчук, Степаненко, Шапоренко, Миколенко, Ярмоленко, Циганков, Яремчук;

Франция: Лорис, Дийн, Кимпембе, Зума, Дюбоа, Рабио, Погба, Чуамени, Коман, Гризман, Боен