На живо: Швейцария 0-0 Италия, Azzurri пропусна дузпа – Футболен свят – Други

Швейцария и Италия играят 0: 0 в мача от група С на квалификацията за световното първенство през 2022 г. И двата отбора се оттеглиха на полувремето с равенство, а в началото на второто полувреме Жоржиньо не успя да влезе в играта. наказание.

link1 “>

Gulliver / GettyImages

Гостите започнаха по -агресивно и тренираха в пресата в първите минути. В 13 -ата минута Чиро Имобиле беше в добра позиция, но ударът му от наказателното поле беше блокиран, след което Лоренцо Инсине контролира топката и стреля, но директно в ръцете на Ян Сомер.

Адзури продължи да действа агресивно, а в 19 -ата минута Мануел Локатели изведе Доменико Берарди зад гърба на защитата. Нападателят напредна и стреля, но швейцарският вратар спаси решително.

На 23 -ата минута, след поредната универсална атака на Италия, Доменико Берарди стреля от границата на наказателното поле, принуждавайки Ян Сомър да улови.

Постепенно двата отбора образуваха битка в средата на терена, а Швейцария погледна по -смело към вратата на Джанлуиджи Донарума. Рикардо Родригес остро центрира в наказателното поле, последван от рикошет в краката на Джовани Ди Лоренцо, което обърка италианския защитник, но топката излезе в корнер.

В 34 -ата минута Лоренцо Инсине много умело стреля в далечния ъгъл, изпращайки топката на сантиметри над напречната греда.

Четири минути преди края на първото полувреме положението беше по -добро за домакините. Ударът с глава на Мануел Аканджи удря целта, точно от дясната странична греда.

В началото на второто полувреме Италия отново започна агресивно и в 50 -ата минута спечели правото да изпълни дузпа, след като Рикардо Родригес фаулира Доменико Берарди в наказателното поле. Главният съдия Карлос дел Серо Гранде изчака помощниците му да разгледат ситуацията с VAR и след това потвърди решението си. Жоржениньо беше зад топката, но стреля много слабо, а Ян Сомери спаси.

Скоро след това Стивън Зубер заплаши вратата на Джанлуиджи Донарума, но изпрати топката в аут. Постепенно домакините придобиха увереност и преместиха играта в половината на терена Azzurri.

В 72 -ата минута Лоренцо Инсине пое контрола над наказателното поле и стреля в левия ъгъл, но Ян Сомер отново предотврати опасността с отлично спасяване.

ШВЕЙЦАРИЯ – ИТАЛИЯ 0: 0

Първоначални състави:

ШВЕЙЦАРИЯ: Ян Сомър, Силван Уидмер, Нико Елведи, Мануел Акаджи, Рикардо Родригес, Фабиан Фрей, Мишел Ебишер, Джибрил Соу, Ренато Стефан, Стивън Зубер, Харис Сеферович

Развъдчик: Мурат Якин

ИТАЛИЯ: Джанлуиджи Донарума, Джовани Ди Лоренцо, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Емерсън, Джорджино, Николо Барела, Мануел Локатели, Лоренцо Инсине, Доменико Берарди, Чиро Имобиле

Развъдчик: Роберто Манчини

Гл. Съдия: Carlos del Cerro Grande (Isp)

Стадион: Парк Сан Якоб, Базел