НА ЖИВО Шампионска лига: Състави на Клуб Брюж-ПСЖ

Снимка: Getty Images

Време е за втора доза от откриващи групови битки в Шампионската лига! И в един от тях моментът със сигурност принадлежи Лионел Месиза кого трябва да дебютира ПСЖ в турнира. Мачът на парижани срещу Брюж ще започне в 22:00 часа българско време и можете да го гледате. НА ЖИВО в SportLive.bg

СЪЗДАВАЙТЕ

Брюж: Mignolet, Sable, Balanta, Nsoki, Hendry, Lang, Owl, Wanaken, Rits, Mata, De Ketelaere

ПСЖ: Навас, Хакими, Кимпембе, Маркиньос, Диало, Паредес, Вийналдум, Ерера, Неймар, Меси, Мбапе

КЪДЕ ДА ВИДИМ МАСОВИТЕ ДЕБУТИ С ПСЖ В ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ?

ПРЕДИ ДВУЕЛ

Въпреки че този мач не се очаква да бъде толкова напрегнат и зрелищен, колкото другите битки днес, интерес към него няма. И, разбира се, голямата причина за това е шесткратният носител на Златната топка Лионел Меси.

Очаква се аржентинецът да запише първия си мач в стартовия състав на френския гросмайстор, като в същото време дебютира в най -престижния европейски клубен турнир, облечен с парижка. Досега Меси е играл само срещу Барселона в Шампионската лига.

34-годишният атакуващ играч вече дебютира за Маурисио Почетино, като се появи в играта на 29 август в мача срещу Реймс, като замени добрия си приятел Неймар в 66-ата минута. Меси обаче нямаше възможност да отбележи началните си минути в тази фланелка с голове, така че все още го чака.

И днешният случай изглежда повече от подходящ за него. Без подценяване на Club Brugge, но не и на съперник от световна класа, а в същото време това е турнир, който е любим на Меси, тъй като аржентинецът е вторият голмайстор в Шампионската лига със 120 гола – с 15 гола по -малко от лидер. Кристиано Роналдо.

Лео обаче не каза последната си дума и ще преследва португалците до последно, особено след като е две години по -млад от него. Освен това Меси мечтае поне за още една победа с трофея в Шампионската лига – голямата мечта на новия му клуб ПСЖ.