НА ЖИВО Шампионска лига: Барселона 0-1 Байерн Мюнхен на полувремето

Снимка: Getty Images

Барселона приветства Байерн Мюнхен в началото на груповата фаза на турнира Шампионска лига… Мачът ще започне в 22:00 часа българско време, а вие ще можете да проследите развитието му. НА ЖИВО на страницата SportLive.bg!!

ПЪРВАТА ПОЛОВИНА

В 5 -ата минута Кимих получи жълт картон, след като спря Франки де Йонг да излезе от фланга. Барса имаше малко повече контрол над топката в първите минути, но натискът на гостите не им позволи да създадат сериозни рискове. Малко след това Левандовски получи пас от дълбоко в гърба на защитниците, но Пике успя да го затвори и не позволи да нанесе удар.

В 18 -ата минута дългата атака на Байерн завърши с левия крак на Сане от близко разстояние, но Тер Стеген го отблъсна с една ръка – баварците постепенно започнаха да налагат своя стил на игра.

След временно затишие на терена Барса направи грешка с топката, а Байерн отиде в контраатака. Джамал Мусиал беше изведен на огневата позиция, но Пике се хвърли в сплит и в последния момент успя да блокира удара. Имаше малко смут в наказателното поле, но каталунците все пак успяха да избият топката от вратата си.

В 34 -ата минута Томас Мюлер се опита да хвърли от около 26-7 метра и след рикошет в тялото на Ерик Гарсия, който излъга Тер Стеген, топката влетя във вратата – 1: 0 в полза на Байерн Мюнхен!!

Добрата атака на Барса в 38 -ата минута показа, че когато отбор успее бързо да пресече полузащитата на противника, има много място за развитие на атаката. Това беше най -трудната задача за играчите на Роналд Куман – да открият дупките в сградата на Байерн!

ВТОРА ПОЛОВИНА

Стартови състави:

Барселона (3-5-2): Тер Стеген, Араухо, Ерик Гарсия, Пике, С. Роберто, Джорди Алба, Бускетс, Педри, Франки де Йонг, Люк де Йонг, Депай

Байерн Мюнхен (4-1-4-1): Neuer, Upamekano, Pavar, Sule, A. Davis, Kimih, Goretzka, Musiala, Sane, Muller, Lewandowski

ПРЕДИ МАТЧА

Всички футболни фенове си спомнят последната среща на двата отбора – на 14 август 2020 г. баварците победиха каталунците в четвъртфиналите на Шампионската лига с резултат 8: 2 и оставиха много срамно място в историята на Барса.

Оттогава на Камп Ноу и Алианц Арена тече много вода! Барселона вече има нов президент (Жоан Лапорта), но няма Лионел Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман. Ханси Флик вече не кара баварската кола, той е заменен от младия и амбициозен Джулиан Нагелсман …

Каталунците започнаха сезон 2021/22 в Ла Лига с две победи и едно равенство, докато Байерн Мюнхен започна с хълцане в Бундеслигата, но след това записа три поредни победи с шокираща голова разлика 12: 3.

Роналд Куман днес не може да разчита на Мартин Брейтуейт, Серхио Агуеро, Осман Дембеле и Ансу Фати. Коутиньо се възстанови от контузия, но е малко вероятно да се появи в играта.

Нагелсман загуби само Корентин Толисо, контузен през последните седмици, но всички останали играчи на Байерн Мюнхен са здрави и готови за битка!