НА ЖИВО: Челси 2-2 Ливърпул, двата отбора – Футболен свят – Англия

Двамата основни претенденти за титлата във Висшата лига – Челси и Ливърпул играят резултат 2:2 в големия мач от 21-ия кръг на първенството. Садио Мане намерен в девети, Мохамед Салах удвои в 26-ата минута. Матео Ковачич върна интригата със страхотно попадение в 42-ра, Кристиан Пулишич равно на добавеното време на първата част. Можете да следите Стамфорд Бридж на живо DIEMA SPORT 2както и онлайн в платформата ИГРАЙТЕ DIEMA XTRA

До този кръг лондончани са на второ място с 42 точки, 11 за лидера Манчестър Сити и само с една повече от днешния съперник, който обаче има мач повече.

Няколко часа преди срещата мениджърът Томаш Тухел реши да отстрани нападателя Ромелу Лукаку. Точно онзи ден в италианските медии се появи интервю с Лукаку, в което белгиецът разкритикува остро треньора на сините и методите му на работа. Освен пропускането на днешния двубой, който е изключително важен за отбора, нападателят ще бъде глобен и от ръководството на лондончани. “Сините” останаха без контузени двама щатни защитници Бен Чилуел и Рийз Джеймс. Андреас Кристенсен също е аут с контузия.

Мърсисайдци няма да могат да разчитат на своя мениджър Юрген Клоп встрани, тъй като той е заразен с COVID-19 и е в изолация. Освен това вратарите Алисън, Джоел Матип и Роберто Фирмино също дадоха положителна проба за коронавирус и пропуснаха мача. Тиаго Алкантара и Такуми Минамино също бяха нокаутирани заради различни наранявания. Защитникът Анди Робъртсън е наказан.

КЛАСИФИКАЦИЯ / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Още преди изтичането на 30 секунди на мача Садио Мане получи жълт картон за удар с лакът срещу Сезар Асипилкуета в борбата за топката във въздуха.

Първата възможност за гол дойде в шестата минута, когато Мане отиде вляво за полуотбрана за Челси и веднага погледна към Мохамед Салах, който засече топката от границата на наказателното поле, но Едуард Менди се отличи.

Минута по-късно сините реагираха, когато Трент Александър-Арнолд не успя да избие правилно топката, топката се отби от Кай Хаверц и удари Кристиан Пулишич, който извика на Куйвин Келехер, но резервният страж на гостите го хвърли във врата и го уби.

Ливърпул отбеляза първи в деветата минута след грешка на Трево Чалоба. Диого Хота се опита да извади Мане, но Чалоба застана пред него и се опита да играе с глава, но вместо това даде топката на сенегалеца, който нахлу в наказателното поле, победи Менди и хладнокръвно завърши вратата – 0:1.

В 17-ата минута Пулишич получи жълт картон, който доста остро отиде в крака на Хота. Американецът все още играеше с топката и това го спаси от прав червен картон.

Имаше натиск от страна на домакините, които се настаниха по-здраво в противниковата половина на терена, но не успяха да застрашат сериозно „червената” врата.

В 22-ата минута Салах сам излезе срещу Манди, който парира удара, но в крайна сметка египтянинът попадна в засада.

След четири минути обаче на Салах не му беше простено и той удвои преднината на гостите. Александър-Арнолд брилянтно изведе египтянина напред в наказателното поле, който пропусна Маркос Алонсо и остави шансовете на Менди с отличен удар в близкия ъгъл – 0:2.

В 32-ата минута Мейсън Маунт изрита Константинос Цимикас, който беше на земята след сблъсък между тях, а системата VAR анализира ситуацията, но не наказа английския тим.

Челси обаче отново игра силно и успя да изравни резултата само за четири минути. В 42-ата минута Маркос Алонсо стреля право от фаул в близкия ъгъл, но Келахър се намеси и изби. Топката обаче попадна в краката на Матео Ковачич, който хвърли феноменално воле от границата на наказателното поле и неминуемо прати топката в лявата греда. Голът беше зачетен по системата VAR, тъй като Антонио Рудигер попадна в засада и имаше съмнения, че пречи на защитата на гостите, но голът беше зачетен – 1:2.

В първата минута на добавеното време през първото полувреме лондончани успяха да изравнят резултата. Изчистването на Рюдигер от центъра завърши на Н’Голо Кант, който изведе Пулишич отляво. Ибрахима Конате не успя да се намеси и последва удара на американеца, който не остави шанс на Келехер – 2:2.

Първата интересна ситуация за второто полувреме се случи в 51-ата минута, когато Канте успя да се задържи добре в центъра и на скорост изведе Алонсо отляво, който навлезе в наказателното поле и опита да намери далечния ъгъл, но стреля.

Ливърпул имаше страхотен шанс да поведе отново в 57-ата минута. Александър-Арнолд изби топката в центъра, Пулишич не успя да вкара, а Йота успя да събори Салах. Националът на Египет бързо стартира и стреля мощно от сериозна дистанция, но Манди успя да избие на корнер.

Две минути по-късно Мане и Салах направиха отличен дубъл, като сенегалецът изпревари Тиаго Шива и стреля към вратата, но неговият сънародник на вратата на домакините се намеси решително.

Челси отговори със страхотна възможност в 62-ата минута, като Алонсо стреля отляво, а Пулишич стреля от бягане в границата на вратарското поле, но Келехер също показа страхотни рефлекси, парира и след това хвана топката.

Малко повече от 20 минути преди края на нормалното време бяха направени първите промени. Алекс Окслейд-Чембърлейн и Наби Кейта се появиха за Ливърпул, заменяйки Диого Йота и Джеймс Милнър, а в Челси Джорджино замени Трево Чалоба.

В 72-ата минута удар на Пулишич от границата на наказателното поле мина над гредата.

Калъм Хъдсън-Одои също се появи на терена със собствениците десет минути преди края и замени Кай Хаверц.

ИСТИНСКИ | ЧЕЛСИ – Ливърпул 2: 2

0:1 Садио Мане 9′

0:2 Мохамед Салах 26′