НА ЖИВО: ЦСКА – Зоря 0: 1 – БГ Футбол – Евроучастници

ЦСКА Москва и Зоря Луганск играят 0-1 на националния стадион „Васил Левски“ в третия мач от груповата фаза на Конференционната лига. Мачът ще започне в 22:00 часа и ще се излъчва на живо по MAX Sport 3. Мачът ще бъде съден от австриеца Мануеш Шуттенгрубер.

link1 “>

Антон Узунов

Домакините започнаха мача агресивно и в първите секунди на срещата Греъм Кери беше зад защитата, но червеният полузащитник беше в засада. Малко след това желанието на ирландеца да говори може да му струва скъпо след извършване на тежко престъпление.

На 4 -ата минута Греъм Кери се опита да изненада Дмитро Мацапур, като стреля с фаул в близкия ъгъл, но топката излезе в аут.

Две минути по -късно Жорди Кайседо изведе отличния Яник Уайлдшад за защита. Холандецът се придвижи напред и стреля в близкия ъгъл, след което вратарят на гостите се намеси решително. Веднага след това Георги Йомов изстреля отдалеч, но през вратата.

Домакините продължиха да диктуват темпото на играта, контролирайки топката. “Червените” играха уверено, но пропуснаха гола пред Дмитро Мацапура.

Малко по -късно вратарят на гостите отново се отличи със страхотна намеса след хвърлянето на Жорди Кайседо.

В 18 -ата минута Георги Йомов бе изведен в наказателното поле в отлична позиция, но преди решителния удар от фланга беше спрян от Максим Имерков с отличен сплит.

Две минути по -късно Джорди Кайседо се опита да преодолее стражата на Заря от разстояние, но не можа да намери очертанията на вратата.

Натискът на “червените” продължи, а в 24 -ата минута Яник Вилдшуд остро центрира в наказателното поле, но Георги Йомов не успя да достигне топката и да нанесе решителния удар.

Половин час след началото на мача Георги Йомов успешно центрира на корта към далечната греда, където Жорди Кайседо не достигна топката и нищо не застраши вратата на Дмитро Мацапура.

ЦСКА не позволи на противника да организира продължителни атаки и действаше под голям натиск. Учениците на Стойчо Младенов разчитаха на бързи атаки по фланговете, но досега не успяха да победят Дмитрий Мацапур.

В 40 -ата минута Томас Лам засече отлично центриране от корнер, пробивайки с глава над напречната греда. Три минути по -късно Георги Йомов стреля от разстояние, но топката мина покрай вратата.

В последната минута на първото полувреме Греъм Кери блестящо изведе Георги Йомов в наказателното поле. Фланецът стреля моментално, но топката беше блокирана в последния момент от Максим Имерков.

По време на почивката треньорите не направиха никакви промени в съставите на отборите. В първите минути на второто полувреме гостите имаха добра възможност да намерят резултат, но дузпата на Серги Булеза не намери очертанията на вратата.

В началото на второто полувреме Стойчо Младенов получи лоши новини, след като бе принуден да замени Греъм Кери и беше заменен от Федерико Варела.

Във втората 45 -та минута украинският тим изравни играта и по -смело погледна към вратата на Густаво Бусато, но в тези минути нямаше отбележителни положения пред една от двете врати.

В 63 -ата минута бразилският вратар на ЦСКА трябваше да се намеси решително след дузпата на Шахаб Захади.

Две минути по -късно Заря откри резултата. Алахар Саядманеш пое контрола в наказателното поле и отбеляза с красив удар в далечния ъгъл.

ЦСКА се опита да реагира незабавно, но Яник Уайлдшут отново не успя да намери цел, което разгневи феновете на Червените.

Стойчо Младенов се опита да освежи екипа си, който включваше Тибо Вион и Бай, които заеха мястото на Джеферсън и Яник Уилдшуд. В 75 -ата минута Федерико Варела стреля в корнер, последван от атрактивен удар на Томас Лам, но Димитро Мацапура улови.

ЦСКА – ЗОРИЯ ЛУГАНСК 0: 1

0: 1 Алахар Саядманес 65 ‘

Първоначални състави:

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Юрген Матей, Томас Лам, Брадли Мазику, Карло Мухар, Джеферсън, Георги Йомов, Яник Уайлдуд, Греъм Кери, Джорди Кайседо

Треньор: Стойчо Младенов

ЗОРИЯ ЛУГАНСКИ: Дмитрий Мацапура, Денис Фавосов, Максим Имерков, Игор Снурницин, Дмитрий Хомченовски, Сергей Булец, Ловро Чвек, Алахар Саядманеш, Артем Громов, Шахаб Захеди, Александър Гладки

Треньор: Виктор Скрипник

Гл. Съдия: Manuesch Schutenberger

Стадион: “Васил Левски”, София