На живо: Финал на ФА Къп – Челси 0-0 Ливърпул Лондонърс – Светът на футбола – Англия

Играта на Челси и Ливърпул резултат 0:0 в големия финал на най-стария футболен клубен турнир – FA Cup. Спектакълът на стадион Уембли може да се гледа на живо DIEMA SPORT 2както и онлайн в платформата ИГРАЙТЕ DIEM XTRA.

връзка1 “>

Gulliver/GettyImages

Сините ще търсят реванш срещу червените за поражението си във финала за Купата на лигата в края на февруари след изпълнение на дузпи. В същото време мърсисайдци ще искат да вземат втората купа този сезон, след гореспоменатия финал с лондончани.

За последно Ливърпул спечели ФА Къп през 2006 г. и за последно игра на финал през 2012 г., когато загуби с 1-2 от Челси. За последно “сините” спечелиха през 2018 г., когато победиха Манчестър Юнайтед. Миналия сезон те загубиха на финала срещу Лестър Сити.

Този сезон турнирът празнува своята 150-та годишнина, откакто се проведе за първи път през 1872 г.

Ливърпул започна много силно мача и създаде четири страхотни положения за гол само в първите осем минути.

В четвъртата минута Луис Диас удари топката, навлезе в наказателното поле покрай тревата на Чалоб и в центъра, но Тиаго Алкантара не успя да засече топката в празната врата. Няколко секунди по-късно Мохамед Салах простреля главата му, но над вратата.

В седмата минута Трент Александър-Арнолд отново извади Диас по невероятен начин, Едвард Менди напредна отляво, но сенегалецът успя да спаси удара. Последва добавянето на Кейта на Наби, но той пропусна вратата.

Челси имаше страхотна възможност да поведе в 23-ата минута с първата си опасна атака. Рийз Джеймс се изравни с Мейсън Маунт отдясно, а англичанинът се придвижи напред и хитро стреля през центъра на тревата, където Кристиан Пулишич остана открит и стреля, но той мина на милиметри от дясната греда на Алисън и излезе.

Лондончани се събудиха от първоначалния натиск на Ливърпул и създадоха нова възможност за гол в 28-ата минута, когато Пулишич спечели в половината на червените и веднага подаде отляво в наказателното поле към Маркос Алонсо, който взе топката още малко и той стреля на вратата, но Алисън блокира.

След половин час игра всички в Ливърпул потръпнаха, когато суперзвездата на Мърсисайд Мохамед Салах седна на терена. Изглежда египтянинът е получил изкълчване и се наложи да бъде заменен от Диого Хота.

Минута по-късно Челси създаде нова опасност за Алисън. Пулишич получи топката от Маунт в наказателното поле, а американецът опита да намери съотборник, но защитниците на мърсисайдци успяха да блокират паса и да го избият.

В последната минута на редовното време на първото полувреме червените на свой ред не успяха да поведат. Андрю Робъртсън центрира вляво от голлинията, където Джота остана сам и успя да се приземи с десния крак, но не точно над вратата на Манди.

Второто полувреме започна с три страхотни точки за Челси. Преди да изтекат 60 секунди, Пулишич центрира отдясно в наказателното поле, където на далечната греда Алонсо стреля покрай Александър-Арнолд и стреля в далечния ъгъл на тревата, но покрай лявата греда на Алисън.

Секунди по-късно Лукаку влезе в наказателното поле, издържа добре и комбинира с Пулишич, който стреля силно в разведената защита на Ливърпул, но бразилският защитник на червените спаси.

В 48-ата минута Челси удари гредата. Маркос Алонсо стреля много добре право от пряк свободен удар, вдясно от наказателното поле, като топката прелетя в далечния ъгъл, но се отби в напречната греда.

Ливърпул отговори три минути по-късно, когато Луис Диас получи удар от Жота пред свободния удар, задържа се добре и удари силно тревата, но топката пропусна дясната греда на Манди.

НА ЖИВО | ЧЕЛСИ – ЛИВЪРПУЛ 0:0