На живо: Манчестър Юнайтед 1-1 Йънг Бойс, феноменален гол на Гринууд – Световен футбол – Шампионска лига

В последния мач от груповата фаза на Шампионската лига Манчестър Юнайтед и Йънг Бойс играят 1: 1. Мейсън Гринууд откри резултата в 9-ата минута, а малко преди края на първото полувреме Фабиан Райдър изравни резултата.

Домакините започнаха активно, въпреки изцяло променения облик на играта, и стигнаха до гол само след 9 минути игра. След пас на Люк Шоу отляво, Мейсън Гринууд отбеляза с акробатична ножица отстрани – 1:0.

В 27-ата минута Хуан Мата стреля от свободен удар, но право в стената. Две минути по-късно Абейшер опита да стреля от разстояние, но Хендерсън се намеси удобно. В 34-ата минута Мата получи правото на свободен удар.

Постепенно гостите поведоха и три минути преди почивката изравниха резултата, след като Фабиан Ридер беше точен за швейцарската сметка.

Манчестър Юнайтед – Йънг Бойс 1:1

1:0 – Мейсън Гринууд (9)

1:1 – Фабиан Ридер (42)

Ето съставите на двата отбора:

Юнайтед: Хендерсън, Матич, Бисака, Бай, Шоу, Мата, Ван Де Бик, Лингард, Диало, Гринууд, Еланга;

Йънг Бойс: Фавр, Лефорт, Лустенбергер, Камара, Масейрас, Ебишер, Перейра, Нгамало, Ридер, Илайджа, Сибачо;