На живо: Лудогорец vs. Берое 1:0, Чибота откри – БГ футбол – efbet лига

Шампионът на България Лудогорец взима отбора Берое в късния мач от неделната програма от 13-ия кръг на родната лига efbet и играе с резултат 1:0… Мавис Чибота откри в 33-ата минута. Можете да гледате мача на Huvepharma Arena на живо по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще следим хода на мача всяка минута.

връзка1 “>

Антон Узунов

В рамките на десет минути те оказаха медицинска помощ на Игор Пластун и Кристиан Калин от Лудогорец, след като защитникът и вратарят получиха болка в глезена. Берое затвори добре зоните, които “орлите” атакуваха, а пред вратата на Ганев нямаше опасност.

В 17-ата минута Кирил Десподов отправи добър удар, но неточно от средно разстояние. Станислав Генчев направи принудителна смяна в 22-ата минута, след като Жозуе Са беше контузен и беше заменен от Георги Терзиев.

На 25-ия Лудогорец имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Икоко в наказателното поле на гостите, но проверката на VAR не видя фаул срещу крайния защитник на Орлов. Четири години по-късно Петър Колев направи принудителна смяна, след като Омар Камара излезе с контузия, а на негово място се появи Кукула.

В 33-ата минута Мавис Чибота опита да комбинира с Десподов, но защитникът Берое спря подаването. Топката се върна към конгоанецът, който стреля, но неточно. Няколко секунди по-късно Берое направи ужасна грешка, като взе топката и това не остана безнаказано за Лудогорец. Десподов вкара Сотириу, който видя Доминик Янков отдясно, а той продължи за Мавис Чибота, който победи Ганев с 1:0.

Минута преди края на първото полувреме Чибота много успешно излезе отляво и извади защитника Берое, докато Кисиньо се възползва от предимството и направи отстъпка с десния крак, но Ганев отклони с една ръка. В 51-ата минута на мача Лебон влезе в наказателното поле на Лудогорец, но ударът му от малък ъгъл не попречи на Кахлина.

В 64-ата минута Доминик Янков стреля на сантиметри от вратата. В 71-ата минута Станислав Тодоров изчака съдиите от ВАР Вана да му кажат дали Берое има дузпа за игра с ръка.

НА ЖИВО / ЛУДОГОРЕЦ 1:0 БЯЛ

1: 0 Мейвис Чибота (33)

Съдия: Тодоров Станислав (Шумен)

Стадион: Хювефарма Арена (Разград)

Начални състави:

Лудогорец: 71 Кристиан Калина 4 Чисиньо 7 Алекс Сантана 8 Клод Гонсалвес 11 Кирил Десподов 13 Мавис Чибота 19 Пиерос Сотириу 22 Йордан Икоко 30 Игор Пластун 32 Жозуе Са 64 Доминик Янков

Берое: 33 Генадий Ганев 2 Джуниет Али 5 Омар Сако 10 Даниел Генов 15 Георги Динков 17 Реян Даскалов 19 Александър Василиев 21 Кийлан Лебон 26 Камен Хаджиев 27 Абубакар Тунгара 99 Омар Камара