На живо: Ливърпул срещу. Арсенал 0-0, 10 гост – Football World – Англия

Отборите Ливърпул и Арсенал спорят в първия полуфинален мач между двата отбора в абсолютната класика на английския футбол на турнира за Купата на Лигата и играят при резултат 0:0. Гранит Яка бе изгонен с директен червен картон в 25-ата минута на срещата.

връзка1 “>

Gulliver/GettyImages

Арсенал започна малко по-активно мача, а по-малко от две минути по-късно защитникът на гостите Седрик Соареш се наложи да потърси лекарска помощ, след като почувства дискомфорт в бедрото, но португалецът продължи игровата си дейност. Ливърпул се засили и в петата минута Габриел Найтмар върна топката обратно към Рамсдейл, но за щастие на Магалас изби в корнер. В шестия Фирмино имаше добър шанс да удари вратата на Рамсдейл, но ударът му с глава бе париран от английския защитник. “Арсенал” се опита да избута “Ливърпул” дълбоко в “червената” зона, а лондончани не пренебрегнаха това, което отвори коридорите за домакините. На десетата минута Седрик Соарес най-накрая седна на тревата, тъй като дори преди това не беше успял да влезе във въздушен бой с Андрю Робъртсън, поради което на негово място се появи Калъм Чембърс.

Ливърпул - Арсенал

източник: Gulliver/GettyImages

В 12-ата минута Минамино центрира Фирмино и бразилецът опита да разиграе този път, но вместо това Бенджамин Уайт постави крак в пътя на топката и за негово щастие не намери очертанията на лондонския гол. В 24-ата минута Гранит Яка бе изгонен с директен червен картон след безцеремонно попадение на Диого Жота пред наказателното поле на “артилеристите”. Това се случи, след като Андрю Робъртсън даде дълъг пас към Диого Жота, който овладя гърдите, а Джака последва топката и се опита да я удари, но вместо това той уцели червения португалски голмайстор в гърдите и е съвсем логично реферът да го изрита навън. . . . Александър-Арнолд удари стената, след което опита отново, но топката отиде встрани. Артета реагира веднага след като Роб Холдинг замени Еди Нкетия в играта за гостите.

До края на полувремето на Анфийлд не се случи нищо интересно, тъй като Ливърпул не успя да притисне максимално съперника. В 47-ата минута Такуми Минамино проби отляво, а Калъм Чембърс само го придружи, след което японецът започна да центрира към Фирмино в наказателното поле на Арсенал, но пасът му се превърна в опасен удар, който не влезе във вратата на Рамсдейл.

Ливърпул продължи да оказва натиск върху съперника, който навлезе дълбоко в центъра, а в 68-ата минута домакините имаха първия си голям шанс в мача. Минамино получи топката в наказателното поле на Арсенал и стреля по диагонал, но неточно. Четири минути по-късно Букайо Сака пропусна изключителен шанс за Арсенал, озовавайки се един срещу друг с Алисън Бекер, който обаче отсече корнера пред англичанина и блокира удара на артилеристите.

Юрген Клоп излезе с най-добрия възможен резултат за първия полуфинал, като направи осем смени след среща с Шрусбъри Таун за ФА Къп. Ван Дайк, Анди Робъртсън и Фабиньо са единствените трима, които запазват стартовите си места, докато капитаните Джордан Хендерсън и Диого Жота се завръщат.

При отсъствието на Мохамед Салах и Садио Мане, които имат задължения към CAN, техните места се заемат от Роберто Фирмино и Такуми Минамино.

Микел Артета подготвя пет смени на Арсенал след поражението с 0-1 от Нотингам Форест в ФА Къп в неделя. Арън Рамсдейл заменя Бернд Лено под рамката, докато Габриел Магалес и Кийрън Тиърни се връщат към защитния вал на артилеристите. Гранит Джака премина предварителния фитнес тест и започна от първата минута, докато Лаказет поведе атаката на лондончани.

Мартин Джодегард ще пропусне гостуването на Мърси Ривър поради положителен тест за коронавирус, а Лено, Роб Холдинг, Нуно Таварес и Чарли Патино са на скамейката за този мач.

ИСТИНСКИ / ЛИВЪРПУЛ – АРСЕНАЛ 0:0

Ливърпул: Алисън – Трент Александър-Арнолд, Джоел Матип, Върджил ван Дайк, Андрю Робъртсън – Фабиньо, Джордан Хендерсън, Джеймс Милнър – Диого Джота, Такуми Минамино, Роберто Фирмино

Мениджър: Юрген Клоп

Арсенал: Аарон Рамсдейл – Седрик Соарес, Бен Уайт, Габриел Паулиста, Кийран Тиърни – Самби Локонга, Гранит Хака, Букайо Сака – Александър Лаказет, Габриел Мартинели, Еди Нкетия

Мениджър: Микел Артета